Agata
Manosa

Podkład Chanel Les Beiges Healthy Glow Foundation.

2016-02-10 - Agata Herbut
Podkład jest podstawą, a dobry podkład jest gwarantem pięknego makijażu. Nieskromnie napiszę, że miałam okazję poznać ich dziesiątki – nazwami najlepszych mogę sypać z rękawa, twierdząc iż są asami. Do tego zacnego grona pretendowały zarówno te z najwyższej półki jak i te z nieco niższej, jestem w stanie polecić Ci naprawdę bardzo dobre produkty i dzisiejszy wpis właśnie o takim będzie.


Co sprawia, że uważasz podkład za idealny? Konsystencja, poziom krycia, odcień oraz jego dopasowanie się do koloru skóry, wydajność, wygoda aplikacji? Dla mnie bardzo ważne jest również wykończenie – lubię całe spektrum: rozświetlające, matujące, satynowe, pół transparentne. Nigdy nie używam jednego podkładu na przykład przez okres miesiąca – wybieram taki, który dobrze dogada się z moim samopoczuciem – aktualnie jest to Healthy Glow Fundation od Chanel, produkt pochodzący z linii Les Beiges.Kilka informacji o nowości? Proszę bardzo, Laboratoriom Chanel zależało na uchwyceniu istoty naturalnego wyglądu cery, promieniującej zdrowiem i młodością. Analiza ta doprowadziła do powstania kompleksu Healthy Glow Booster. Ten szczególny dwutlenek tytanu pochłania promienie świetlne w celu odzwierciedlenia ich świetlnego refleksu na powierzchni skóry. Rezultatem jest świeże i lekko różowe świetlne halo, czyli zjawisko optyczne dające poświatę. Ten wyjątkowy, mineralny pigment dołączył do starannie wybranych rozpraszających światło pigmentów, aby ukryć niedoskonałości i upiększyć cerę . Cera jest promienna i wygląda bardzo naturalnie. W Laboratoriach Chanel wybrano składnik, który chroni naturalne piękno: ekstrakt z kalanchoe. Znany ze swojej zdolności do przystosowania się do różnych klimatów, kalanche oferuje nawilżające i antyoksydacyjne właściwości i zwiększa dotlenienie skóry. W połączeniu z filtrem przeciwsłonecznym SPF 25 UV, zapewnia skórze optymalną ochronę. Broniona przed słońcem, wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym cera ma się doskonale.Zapakowany w szklane opakowanie z pompką, nowy podkład Chanel Les Beiges Healthy Glow Foundation oferuje lekką, świeżą i łatwą w stosowaniu konsystencję. Pozwala skórze swobodnie oddychać pozostając chronioną. Wzbogacony o pochodne kwasu hialuronowego, zapewnia komfort i nawilżenie przez cały dzień. Polimer, który jest odporny na pot i sebum, zapewnienia doskonałą trwałość makijażu.


Poniżej na zdjęciu możesz zobaczyć przekrój kolorów – od 20 poprzez 30,32, 40 oraz 50 – aktualnie używam właśnie numerku 20. Myślę, że mogłabym zimą wybrać 10, latem 20 – to byłoby idealne rozwiązanie. W
Healthy Glow Foundation odpowiada mi wszystko: zapach (wiosna!), lekka konsystencja, średni poziom krycia (przy jednej warstwie, dla mnie jest wystarczające), trwałość oraz efekt delikatnego rozświetlenia – jest widoczne, ale nienachalne, stonowane.

To, co najważniejsze czyli przed i po. Pierwsze zdjęcie to ja w wersji saute, drugie – z jedną warstwą podkładu. Fotografie trzy oraz cztery to efekt w pełnym makijażu. Przetestowałam produkt również w połączeniu z bazami, między innymi rozświetlającą Clarins, rozjaśniającą Chanel, olejkową Smashbox i z każdą bardzo dobrze się łączył. Nie zauważyłam, aby Healthy Glow Foundation podkreślał suche skórki, ciemniał czy nierówno aplikował.


Uważam, że nowa propozycja Chanel jest naprawdę warta uwagi – jeśli lubisz tego typu podkłady: lekkie, świeże i kojarzące się z wiosną, zwróć na Healthy Glow Foundation uwagę w perfumerii. Warto również wypróbować je na miejscu, poprosić Konsultantkę o makijaż i sprawdzić czy jest odpowiedni.Podkład Healthy Glow Foundation jest już dostępny w perfumeriach i kosztuje 233 zł. Opisywane produkty zostały udostępnione przez Chanel.