Agata
Manosa

Givenchy La Révélation Originelle. Makijaż SS 2016.

2016-03-31 - Agata Herbut
Mamy ją! I kalendarzową i tą właściwszą – za oknem. Od tej chwili wszystko będzie bardziej kolorowe i żywiołowe, podobnie może stać się z makijażem – więcej barw, pasteli, odwagi i radości.
La Révélation Originelle to wiosenna propozycja makijażu marki Givenchy – opowiada nam historię narodzin anielskiego piękna. To idea niewinności połączona z uniwersalną witalnością. Kobieta Givenchy promienieje aurą, która otacza ją niczym aureola i potęguje jej radość życia. Boskie światło, światło divy. Wiosna/lato to kolekcja, która jest ponad dominującym wciąż seksizmem, a który trwa pomimo zmian i rewolucji. Kobieta Givenchy jest ikoną, La Révélation Originelle symbolizuje ją poprzez światło.Le Prisme Blush, n41 Lune Rosée – czterokolorowa kosteczka, dzięki której możesz nadać cerze pięknego, delikatnego rumieńca. Pomimo intensywności barw w opakowaniu jestem niemalże pewna iż róż nie jest w stanie zrobić krzywdy. Bardzo dobrze się blenduje i nie pozostawia plam, a wymieszane ze sobą odcienie sprawiają, że skóra odzyskuje świeżość.

Jest jeszcze Ombre Couture w soczystym kolorze Jaune Aurora – mój trzeci żółty cień do powiek w życiu. Od zawsze uważam, że to bardzo trudny kolor, a stworzyć produkt, który nie będzie się rozwarstwiał, kruszył i jednocześnie będzie dobrze napigmentowany – to wszystko naprawdę udało się marca Givenchy!
Cień pozwala na uzyskanie naprawdę fajnego, letniego makijażu – u mnie wystarczy solo, a blondynki mogą dodać do niego czarną, nawet delikatną kreskę, aby uzyskać bardziej głęboki efekt, który nie będzie zlewał się z karnacją/kolorem włosów.
Jeśli chodzi o wydajność – zarówno cień jak i róż będę miała przez długie miesiące, obydwa produkty są bardzo dobrze napigmentowane i wystarczy ich odrobina dla uzyskania lekkiego makijażu. Całość – wiosenna, pozytywna i poprawiająca nastrój – naprawdę, co innego może lepiej poprawić humor niż żółty makijaż? (no, może tylko czarny, ale to w moim przypadku;)).