Agata
Manosa

3 mężczyzn, którzy robią make-up lepiej ode mnie. I od Ciebie.

2016-05-15 - Agata Herbut

Każdy z nich ma miliony fanów na Instagramie i na You Tubie. Są rozpoznawalni, są gwiazdami i są Amerykanami. Podkreślam to bo szczerze nie jestem w stanie sobie wyobrazić, aby w Polsce mężczyzna, który robi make up i nie mam na myśli makijażysty – bo takich u nas wielu, ale mężczyzny występującego w pełnym makijażu, a ten w naszym kraju jest przypisany kobietom zrobił taką karierę i wciąż rozwijał się. Tak, zdecydowanie w Polsce jest to nie do pomyślenia. Rzadko oglądam filmiki na YT, mam z nimi problem – próbowałam wiele razy i niestety w większości przypadków czułam się jakby osoba mówiąca z komputera traktowała mnie jako trzynastolatkę o dość niskim ilorazie inteligencji, nie jestem w stanie również znieść filmików o zakupach do domu, do szafy, do kuchni, do ogrodu. YT nie jest dla mnie w takim wydaniu, dlatego kiedy już coś oglądam (raz na jakiś czas, żeby nie było!) – myślę, że może być to warte uwagi.Wracając do chłopaków – nie mam ochoty skupiać się na tym jak wyglądają i jakie makijaże noszą/tworzą bo te są kwestią upodobań, dla mnie są zwyczajnie zbyt wszystko: dużo, mocno, bez struktury twarzy. Niemniej jednak uważam, że każdy z nich umiejętności godne pozazdroszczenia i śledząc ich kanały możesz sporo się dowiedzieć, nauczyć, podpatrzeć.
Kiedy odkryłam ich profile, a było to już jakiś czas temu – byłam lekko zszokowana, że tak można i tak się da – porównałam to od razu do Polski i doszłam do konkluzji, że w naszym kraju niektórym może być dość ciężko wyrazić siebie.


Na pierwszy ogień:
PatrickStarrr (YT, Instagram)

W jego opisie: Makeup is a one size fits all, okrąglutki amerykański chłopak robi ze swoją twarzą rzeczy, które wydają się niewyobrażalne. Dużo kolorów, dużo kosmetyków i dużo uśmiechu. Współpracuje z wieloma markami, ostatnio z Benefitem, Urban Decay. Patrick jest niemalże na każdym zdjęciu uśmiechnięty, widać, że to, co robi sprawia mu wielką przyjemność. Warto obejrzeć jego metamorfozy z nim samym w roli głównej.

Manny Mua (YT, Instagram)

I think boys deserve just as much cosmetic recognition. Podobnie jak Patrick współpracuje z wieloma amerykańskimi markami, współtworzy kolekcje kosmetyków do makijażu. Mam kilka ulubionych makijaży, które stworzył – są kolorowe i wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół.jeffreestar (YT, Instagram)


Tutaj miałam największy problem ponieważ to, co pokazuje Jeffre nie współgra totalnie z moją wizją makijażu, ale uważam, że jest piekielnie zdolny, ma wielkie umiejętności i wygląda jak żywa lalka (i tak się właśnie składa, że aby tak wyglądać trzeba mieć spore umiejętności). Ma swoją markę kosmetyczną Jeffree Star Cosmetics, która genialnie odzwierciedla jego poczucie piękna. Podgląda go ponad 2 miliony osób na Instagramie, jego filmy trafiają do ponad miliona. Polecam obejrzeć filmik z wakacyjnego wyjazdu ze swoim chłopakiem – ilość kosmetyków i pędzli, które tam zobaczyłam wprawiła mnie w osłupienie!


Wybrałam tych trzech chłopaków jeszcze z jednej przyczyny – oni naprawdę się wspierają i tworzą razem. Widać to zarówno na YT jak i na Instagramie. Bardzo podoba mi się to, co robią i to, że mają w sobie tyle odwagi do bycia sobą i do robienia rzeczy, które kochają.Oglądasz filmiki na yt? Jakie są Twoje ulubione kanały? I przede wszystkim co myślisz o tym, co robią chłopaki?