Agata
Manosa

#wPięknejSprawie. Razem z Yves Rocher sadzimy drzewa!

2016-05-26 - Agata HerbutRazem działamy dla dobra planety z Fundacją Yves Rocher – kilka tygodni temu marka Yves Rocher poprosiła mnie, abym została Ambasadorką #wPięknejSprawie, zgodziłam się natychmiast, z jednej prostej przyczyny: jeśli nasze codzienne działania mogą wspomóc naturę i przyrodę – musimy działać!


Fundacja Yves Rocher powstała w 1991 r. z inicjatywy syna Yves’a Rocher, Jacques’a Rocher. Głównym celem fundacji jest ochrona bioróżnorodności poprzez wspieranie edukacji ekologicznej i projektów mających na celu dbanie o piękno naszej planety, by cieszyć mogły się nim również kolejne pokolenia. Fundacja między innymi wspiera projekty naukowe prowadzone przez botaników i badaczy przyrody mające na celu ochronę bioróżnorodności w przyrodzie, angażuje się w ochronę rzadkich lub zagrożonych wyginięciem gatunków roślin, organizuje konkurs „Ziemia, Planeta Kobiet”, premiujący kobiety działające aktywnie na rzecz społeczności lokalnych, w ramach międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego w La Gacilly wspiera artystów

fotografów, których prace zwracają uwagę świata na stan naszej planety
Oraz prowadzi globalny projekt sadzenia drzew „Plantons pour la Planete” czyli: „Sadzimy dla dobra planety”. To właśnie częścią programu prowadzonego pod nazwą „Sadzimy dla dobra planety” jest tegoroczna inicjatywa #wPięknejSprawie!.


Po co sadzimy drzewa?


Lasy odgrywają niezwykle istotną funkcję dla równowagi ekologicznej naszej planety: regulują klimat, wpływają na obieg wody w przyrodzie, chronią i utrzymują dobrą jakość gleby, są środowiskiem życia licznych gatunków roślin oraz zwierząt. Lasy są również bogatym i cennym zbiorem bioróżnorodności, a sadzenie drzew przyczynia się do poprawy stanu naszej planety i jest najskuteczniejszym sposobem, by przyszłe pokolenia
również mogły cieszyć się jej pięknem. Taki właśnie jest cel Fundacji Yves Rocher i mam nadzieję, że spróbujesz zrealizować go razem z nami.
Czym jest #wPięknejSprawie!?

W 2007 r. Jaques Rocher rozpoczął globalny projekt sadzenia drzew. Początkowym celem był milion, ale akcja szybko nabrała rozpędu i do końca 2015 r. Fundacja Yves Rocher zasadziła już 66 milionów drzew, a naszym nowym celem jest 100 milionów! To wszystko dzięki wieloletniej, owocnej współpracy Fundacji z lokalnymi instytucjami na całym świecie, które podobnie jak my walczą o bioróżnorodność ekologiczną naszej planety.

W Polsce Fundacja Yves Rocher od 2010 r. współpracuje z fundacją Aeris Futuro. Wspólnie zasadziliśmy już 350 tys. drzew. Wybór lokalizacji był bardzo przemyślany, skupiamy się na terenach przemysłowych takich jak Śląsk, czy okolice Częstochowy, gdzie równowaga ekologiczna jest szczególnie zagrożona.

Tegoroczną akcję prowadzimy pod hasłem #wPięknejSprawie, w jej ramach
przygotowaliśmy różnorodne sposoby wzięcia udziału w akcji, by umożliwić jak największej ilości osob przyczynienie się do zwiększenia ilości posadzonych drzew. Sercem akcji jest strona www.wPieknejSprawie.pl, na którą serdecznie Cię zapraszamy! Przygotowaliśmy specjalny kreator avatarów, a każdy opublikowany avatar przyczyni się do posadzenia kolejnego drzewa. Dzięki naszemu licznikowi drzew możesz również
sprawdzić ile kolejnych sadzonek posadzimy w tym roku, a jeśli już zmieniłaś swój avatar możesz również w łatwy sposób przejść do sklepu i dowiedzieć się za zakup jakich produktów, nasza Fundacja posadzi kolejne drzewo!


Razem możemy więcej! Czekam na Ciebie na www.wPieknejSprawie.pl