Agata
Manosa

Rozświetlacze MAC Cosmetics. Soft & Gentle vs Lightscapade.

2016-06-09 - Agata Herbut

Jeden z bestsellerów marki MAC, nie przesadzę jeśli napiszę, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych rozświetlaczy wśród wizażystów i fanek makijażu. Dla mnie niezastąpiony, o pięknych odcieniach i co najważniejsze – nienachalny i trwały. Mineralize Skinfinish to luksusowy, miękki jak aksamit produkt, który rozświetla cerę metalicznym blaskiem. Wygładza cerę i nie zapycha porów. Dostępny w kilku odcieniach. Dzisiaj chciałabym pokazać moje dwa ulubione: Lightscapade oraz Soft & Gentle.


Zacznę od jaśniejszego czyli Lightscapade, czego możesz się spodziewać?
Puder tworzy jasną, delikatną taflę idealną dla jasnych cer lub dla tych z Was, które wolą chłodne odcienie.
Przy muśnięciu pędzlem tworzy lekki, elegancki blask, który moim zdaniem jest idealny na co dzień.
Jeśli potrzebujemy tafli – nie będziemy miały problemu z jej stworzeniem, musisz pamiętać, że nawet jeśli zaaplikujesz więcej pudru nie będzie on wyglądał nachalnie. Pięknie układa się na skórze i można go używać również na całą twarz.
Niewątpliwe plusy to elegancki efekt rozświetlenia,
ogromna wydajność,
proste i funkcjonalne opakowanie oraz trwałość. Minus? jest jeden, który może przeszkadzać, ale jest do przetrawienia, mianowicie lekkie pylenie się.


Soft & Gentle jest uwielbiany przez większość moich koleżanek, które posiadają go w swojej kosmetyczce. Moja siostra używa namiętnie, nie wiem jak ona to robi, ale znika u niej w dość szybkim tempie, przyjmijmy zatem, że ozłoca się cała bo innej możliwości nie ma.
Niesamowicie mieni się na kościach policzkowych, dodając cerze lekkiego blasku i efektu rozświetlenia, przy tym wszystkim podobnie jak Lightscapade
nie wygląda sztucznie ani kiczowato, co uwierz mi jest bardzo ważne w przypadku rozświetlaczy!
Efekt glow jaki możemy uzyskać jest ciężki do przesadzenia, aczkolwiek radziłabym używać przed lustrem ponieważ na bardzo jasnej cerze należy dokładnie go rozblendować.

Można go używać również na łuk kupidyna lub jako cień do powiek. Wydajność? Jedno opakowanie zużyłam w rok, przy dość stałym eksploatowaniu i używaniu również podczas sesji zdjęciowych.


Na swatchach w różnym świetle możesz zobaczyć jasny Lightscapade oraz lekko złocisty Soft & Gentle, podobnie na zdjęciach poniżej: fotografia numer jeden to Lightscapade, fotografia numer dwa to Soft & Gentle. W kosmetyczce mam jeszcze jeden rozświetlacz, ale niestety jest już niemalże zużyty do ostatniego grama i pochodził z limitowanej kolekcji więc nie można go już dostać, Lightscapade oraz Soft & Gentle są natomiast w stałej ofercie więc jeśli poszukujesz produktu, który rozświetli Twoją cerę i dopasuje się do niej – myślę, że wizyta w salonie MAC Cosmetics jest wskazana.
Gdybym miała wybrać? Wybrałabym obydwa.

Znasz rozświetlacze MAC Cosmetics? A może masz swój ulubiony, którego używasz od … zawsze? Zostawcie swoje opinie o doświadczeniach z rozświetlaczami MAC w komentarzach!