Agata
Manosa

Laura Mercier Essential Art Eye & Cheek.

2016-12-04 - Agata Herbut
Uwielbiam palety do makijażu, rzadko jednak można znaleźć taką, która w stu procentach będzie Ci odpowiadała. Ratunkiem może okazać się opcja samodzielnego układania palet, ale możliwość połączenia cieni, róży i rozświetlaczy jest okrojona. Essential Art Eye & Cheek to świąteczna propozycja od Laury Mercier. Panterze opakowanie zawiera komplet produktów, którymi możesz wykonać zarówno dzienny jak i wieczorowy makijaż.

Paleta zawiera
osiem cieni do powiek: Fresco, Morning Dew, Buttercream, Sapphire, Posh Plum, Steal Pink, Graphite, Etoile oraz
dwa wypiekane pudry:
Baked Blush Illumine (Rose) – wypiekany puder rozświetlający, łączący subtelny kolor i rozświetlające drobinki dla podkreślenia kości policzkowych.
i Matte Radiance Highlight 01 – wypiekany puder brązujący gwarantujący naturalny efekt skóry muśniętej słońcem. Naturalne tonacje pudru ocieplają odcień skóry, zapewniając delikatnie świetliste wykończenie makijażu.
Na początku posta wspominałam o tym, że ciężko znaleźć paletę, która w stu procentach będzie Ci odpowiadała. Mi Laura odpowiada w dziewięćdziesięciu, wymazałabym granat i szarość i dodała czarny i mocno czekoladowy. Od momentu, gdy ją dostałam, używam codziennie – najczęściej do makijażu dziennego cienia Steal Pink (widać na zdjęciach) oraz duet pudrów: najpierw brązujący, a na niego rozświetlający.
Dzięki takiemu połączeniu mogę naprawdę szybko stworzyć makijaż, który będzie trwał przez pół dnia bez konieczności poprawek.
Do cieni dodałam kreskę, ale jak to zwykle bywa – miała być cienka. Jest gruba.


Morning Dew oraz Buttercream również możesz używać solo – fajnie rozświetlają i wyrównują koloryt. Próbowałam do jasnego cienia dodać piękny Posh Plum w roli eyelinera i z takiego combo byłam także zadowolona.

Jestem bardzo na tak, paleta jest świetnie napigmentowana, a cienie dobrze się rozprowadzają, blendują i są trwałe.
Podoba mi się puder brązujący, generalnie wybieram raczej róże, ale ten jest na tyle delikatny, że wtapia się w skórę i nie odznacza.
Rozświetlacz, tradycyjnie mogę od stóp do głów i zawsze będzie mi mało.Limitowana paleta Essential Art Eye & Cheek dostępna jest w Douglas, na przykład tutaj.


Paleta do recenzji została przekazana przez markę Laura Mercier.