Agata
Manosa

Etat Libre d ‚Orange You or Someone Like You.

2017-07-08 - Agata HerbutOni mówią, że niezależnie od tego jaka jesteś ten zapach może stać się Tobą.
Bez znaczenia jest to czy jesteś sprytna czy naiwna, niewinna lub wyrafinowana, seksowna albo skromna, krągła, a może szczupła, wysoka/niska, słodka/niebezpieczna. Możesz być blondynką, szatynką lub brunetką, możesz nosić szalone fryzury lub nie mieć włosów w ogóle.
Przesłanie Etat Libre d ‚Orange? Kimkolwiek jesteś, potrzebujesz zapachu stworzonego dla Ciebie (lub kogoś takiego jak Ty).Najnowszy zapach Etat Libre d’Orange jest określany jako
cytrusowo – aromatyczny natomiast nie do końca wiem, co to może oznaczać. Wiem natomiast, że możesz spodziewać się między innymi mięty, bergamotki i grejpfruta, liści czarnej porzeczki, róży oraz piżma. Zielony początek przepojony miętą budzi skojarzenia z ogrodem, latem, wakacjami. Do momentu finiszu kompozycja jest uniseksowa, później pojawia się element kwiatowy zmieszany z piżmem.
Lista składników jest niepełna, ale jak twierdzi Chandler Burr, współtwórca zapachu:


„Składniki są tu zupełnie bez znaczenia. Dzieło jest dziełem. Jeżeli potrzebujesz wiedzieć, z czego jest stworzone, nie noś go. Prawdopodobnie nie jest ono dla ciebie.”


Uwielbiam podejście Etat Libre d ‚Orange do zapachów – jest świeże, inne i takie, którego potrzebujemy na co dzień. Bez zadęcia, bez przepychu, fałszu. A jaki jest zapach? Do kogo może trafić? Odnalazłam ostatnio piękne porównanie czegoś (tutaj wstaw właściwe) do białego t-shirtu. Myślę, że takie właśnie są You or Someone Like You. Możesz bez nich żyć, ale mogę też okazać się niezbędne.


Jaki zapach ostatnio odkryłaś? A może szukasz czegoś, czego jeszcze nie znalazłaś?