Agata
Manosa

Boucheron Quatre Absolu de Nuit Pour Femme.

2017-11-26 - Agata HerbutJeśli zdarzyło Ci się śledzić moje zapachowe zachwyty na pewno pamiętasz, że ekscytowałam się (i właściwie nadal to robię) klasyczną wersją Quatre. Energetyczne, ożywiające, totalnie moje – to tak w skrócie. Nie da się ukryć, że gdy tylko dowiedziałam się o planach Boucheron odnośnie wersji Absolu de Nuit byłam ciekawa do granic możliwości!

Wyobraziłam sobie, że Quatre Absolu de Nuit Pour Femme będą bazowały na wersji klasycznej, a dodatkowo otrzymają odrobinę ciepła i słodyczy, której moim zdaniem klasyk nie posiada. Moje wyobrażenie już przy pierwszym spotkaniu okazało się zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości. I zaznaczam, że nie oznacza to iż zapach jest zły – uwielbiając klasyczne Quatre spodziewałam się po prostu czegoś innego. Jaka jest pierwsza i najważniejsza różnica? Poziom słodyczy.Bergamotka, bób tonka, migdały, czerwony pieprz, gruszka, jaśmin, drewno sandałowe, wanilia to główne składniki Quatre Absolu de Nuit Pour Femme. Możesz spodziewać się zapachu bardzo słodkiego, przylegającego do skóry, odrobinę dusznego i bardzo, bardzo bogatego. Pod pojęciem bogactwa w perfumach rozumiem pewnego rodzaju przesyt, przepych, w potocznym słownictwie jazdę na całego.
I tutaj właśnie wchodzi do gry słodycz. Jest jej dużo, jest nie do uniknięcia, nie do zapomnienia, a fanki tego typu kompozycji będą naprawdę zadowolone tym bardziej, że jest trwały i pięknie otula skórę. Po kilku godzin od aplikacji wyczujesz również ciasteczkowe, spożywcze nuty. Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na flakon – jest przepiękny! Wiesz, że wszystko zaczęło się od pierścienia? W 2004 roku, Dom Biżurteryjny Boucheron stworzył kultowy pierścionek uniseks, który składa się z czterech rzeźbionych w graficzne linie obrączek. Quatre to jednocześnie rockowy i artystyczny twór ducha, noszą go ikony mody i sztuki: Carine Roitfeld, Emma Watson, Lily Allen, Beyoncé czy Salma Hayek. Opakowanie Quatre Absolu de Nuit to majstersztyk!

Podsumowując najnowszą kompozycję Boucheron nie można pominąć faktu iż może stać się świetnym wyborem w okresie jesienno – zimowym, należy jednak pamiętać o delikatnej aplikacji gdyż jest naprawdę słodki! A gdybyś szukała zapachu, który jest jak święta Bożego Narodzenia, gorąco polecam zapoznać się z Boucheron Place Vendome White Gold, o których pisałam tutaj.