Agata
Manosa

Poradnik DIY: Jak zrobić wianek świąteczny?

2017-12-16 - Agata Herbut
Po poście o pakowaniu prezentów, który wzbudził Wasze duże zainteresowanie, pomyślałyśmy, że stworzymy poradnik o świątecznych wiankach. Ich zrobienie jest nieco czasochłonne ponieważ wymaga oczyszczenie roślin, przygotowania ich, a przede wszystkim znalezienia. Najlepiej skorzystać z obecności giełdy kwiatowej jeśli jest w Twojej okolicy – znajdziesz tam wszystkie potrzebne artykuły.

Jest też jedna sprawa o której zapomniałyśmy – rękawiczkach ochronnych. Nie przetrwa tego żaden manicure.
Do stworzenia wianków będą Ci potrzebne cienkie druciki najlepiej w zielonym kolorze, nie widać ich wówczas w roślinach. Niezbędny będzie również sekator, znacznie ułatwi pracę ponieważ cięcie roślin może okazać się ciężkie.Jeśli zastanawiasz się jakich roślin użyłyśmy do stworzenia kompozycji to są to między innymi suszone owoce dzikiej róży, gipsówka (zwana także kaszką), mimoza, barwione na czerwono listki oraz eukaliptus. Oprócz wianków zrobiłyśmy także coś na kształt bukietu – można go powiesić na ścianie, drzwiach lub wstawić do wazonu.Oprócz tradycyjnych choinkowych kompozycji możesz zdecydować się na totalnie minimalistyczne i proste. Stworzone zostały z gałązek i przyozdobione na przykład owocami dzikiej róży.
I jeszcze jedno – robienie takich dodatków powinno zaczynać się kolacją, którą przygotowujesz razem z przyjaciółką albo znajomymi i trwać cały wieczór. Konieczne jest także wino w ilości zapewniającej doskonały nastrój, świąteczne piosenki i… napisałabym lody, ale już dam z nimi sobie spokój :).


Robiłaś kiedyś wianki własnoręcznie? Jest taka tradycja w Twoim domu?


realizcja: @brudnerece dla agatamanosa