Agata
Manosa

Trendy makijażowe 2018.

2018-01-31 - Agata Herbut

Podążasz za trendami? Jeśli tak to świetnie się składa ponieważ przygotowałam przegląd najważniejszych makijażowych trendów 2018! Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, to także super bo być może czymś się zainspirujesz?
Tegoroczne trendy są dla mnie bardzo ważne i bardzo atrakcyjne. Zawierają w sobie właściwie wszystko to, co lubię i z czym może kojarzyć się mój ukochany makijaż. To co, zaczynamy?

1. Wyraziste rzęsy

Pamiętasz Twiggy? O właśnie takie rzęsy chodzi! Najlepiej nałożyć kilka warstw na siebie, a jeśli się posklejają to nic nie szkodzi – będziesz w trendzie.
Pomaluj zarówno dolne jak i górne, możesz doczepić kępki. Jest jeszcze wersja dla odważnych i kochających brokat – wyraziste rzęsy plus glitter, który aplikujemy przy pomocy kleju do rzęs. Taki makijaż możesz znaleźć na przykład u Diora, w duecie z pięknie rozświetloną skórą.

2. Czarny eyeliner 

Nigdy nie wyjdzie z mody! Grube, solidne kreski, które nie mają nic wspólnego z idealnymi, wyciągniętymi jaskółkami. Możesz naprawdę mocno poszaleć – kreski mogą być naprawdę grube i łączyć się z dolną powieką, mogą być zaokrąglone (Tom Ford) lub geometryczne (Marc Jacobs).

3. Rozświetlona twarz

Dla mnie to nie jest trend, dla mnie to życie. Kocham! Rozświetlaczy i produktów rozświetlających nigdy dość! Skóra w 2018 ma być naturalna, rozświetlona, rezygnujemy z ciężkich podkładów i nie przejmujemy się drobnymi niedoskonałościami.
Rozświetlona skóra, a także powieki, policzki, łuk Kupidyna – im więcej tym lepiej!
W trendach pojawia się również wykończenie bardziej unicorn – holo, szczególnie na kościach policzkowych.
Stella McCartney, Giambattista Valli , Altuzarra, Prada, Etro, Saint Laurent, Balmain, Izabel Marant –  u tych projektantów zobaczysz dużo naturalności. Postawili na i świetlistą, zadbaną skórę plus ewentualnie drobne podkreślenie ust w ich naturalnym kolorze.

4. Szminki w sztyfcie 

Powracają! 2017 rok był rokiem błyszczyków, w tym roku będą królować tradycjyne pomadki.
Na wybiegach pojawiają się usta podkreślone np. różem, błyszczykiem. Jeśli pomalowane mocniej to na przykład więcej koloru pojawia się w centralnym punkcie warg, a aplikacja odbywa się za pomocą opuszka palca. Czerwień pojawia się u Dolce & Gabbana, Max Mara, Chanel, róż u  Philosophy di Lorenzo Serafini.

5.  Glitter 

Tak, tak, tak! Wszystko ma błyszczeć! Możesz nakładać na powieki – zarówno na całą powiekę jak i delikatnie go rozpraszać.
Brokat pojawia się w kącikach, na policzkach oraz na ustach.
Metaliczny brokat, kirikiri ( aplikacja ) lub cyrkonie np.  w minimalistycznym wydaniu tak jak na pokazie Givenchy. Natomiast na pokazie Jeremiego Scotta królowały kamienie pod dolną powieką  w połączeniu z pomarańczowymi paznokciami otoczonymi w brokacie.

6. Chanel

Jako odrębna kategoria ponieważ w tym sezonie, będąc trochę w opozycji – namawiają nas na zdecydowanie ciemne oko oraz soczyste usta w kolorze soczystej czerwieni. Oprócz powiek i ust dość mocno zaznaczone są także policzki i brwi. Całość jest bardzo intensywna, odważna i ma w sobie pazura.

Z czym się żegnamy w tym sezonie?
Przede wszystkim z mocnym konturowaniem – makijażyści coraz mniej to lubią. W trendach pojawia się zatem tylko róż do policzków oraz rozświetlacz. Z tym pierwszym możesz szaleć tak jak np. Pat McGrath na pokazie Valentino – zaaplikowała róż zarówno na policzki, skronie jak i powieki.Który z trendów mógłby stać się Twoim ulubionym w 2018 roku?