Agata
Manosa

Chanel Neapolis SS 2018.

2018-02-25 - Agata Herbut

Zgodnie z obietnicą i zapowiedzią nadeszła pora na przedstawienie kolekcji Neapolis z bliska.
Lucii Pica, która stworzyłą kolekcje makijażu Chanel uważa naturalną przyrodę oraz architekturę jako źródło niekończących się inspiracji. Odcienie, światło, a przede wszystkim historia stały się punktem wyjścia dla nowej kolekcji makijażu. Neapolis New City została stworzona z myślą o sezonie wiosna/lato 2018 i idealnie współgra z klimatem rodzinnego miasta Lucii – Neapolu.

Piękna, tętniąca kolorami wiosenna kolekcja jest spełnieniem marzeń dla kobiet, które koloru się nie boją. Z drugiej jednak strony odnajdziesz w niej spokój oraz odrobinę klasyki. W Neapolis znajdziesz kosmetyki tradycyjne czyli takie, które staną się częścią Twojej codzienności oraz nowatorskie, które trzeba poznać i pozwolić sobie na zabawę, na przełamanie się.

Centrum kolekcji to nowa, limitowana paleta cieni do powiek Les 9 Ombres, czyli zestaw dziewięciu kolorów, którymi można wyczarować dowolny makijaż – delikatny i subtelny lub zuchwały i nasycony. Towarzyszy jej kolejny wariant cieni w musie Ombre Première Crème – tym razem w szmaragdowym odcieniu zieleni Verderame. Za rzęsy odpowiada Mascara Dimensions Nero Metallo, a pogłębienie efektu kredka Stylo Yeux Waterproof – czarna Vulcano lub lazurowa Mare-Chiaro.


Chanel nie zapomina o ustach! Dwa nowe kolory szminek Rouge Allure oraz Rouge Allure Velvet – skomponowane w nawiązaniu do Neapolu, w idealnej harmonii z resztą palety.
Do grona wiosennych kolorów dołączyły także dwie premierowe szminki w płynie z serii Rouge Allue Ink: Entusiasta (matowy oranż) oraz Eterea (brzoskwiniowy róż). Są także błyszczyki Rouge Coco Gloss w czterech pięknych, soczystych odcieniach.
Dla mnie natomiast prawdziwą gwiazdą jest Poudre a Lèvres czyli zupełna nowość w rodzinie makijażu Chanel. W kasetce zostały umieszczone dwa komplementarne kosmetyki – delikatny balsam baza oraz puder koloryzujący. Dostępny jest w trzech wersjach i ma dwojakie zastosowanie – nie tylko jako autonomiczna szminka w puzderku, ale także jako zestaw baza plus top, które można aplikować pod oraz na warstwę innego koloru.Kropką nad i oraz idealnym dopełnieniem całości są nowe warianty lakierów Le Vernis. Ulubionym kolorem Lucii jest żółty Giallo Napoli, a w kolekcji mamy jeszcze świeżą zieleń Verde Pastello, landrynkowy róż Nuvola Rosa i oranż Arancio Vibrante.

Tak jak wspomniałam wyżej, mój faworyt to Poudre a Lèvres czyli jeden kosmetyk dzięki, któremu możesz stworzyć cały makijaż. Nie wierzysz? Zapraszam na jutrzejszy Beauty Monday!