Agata
Manosa

Kolekcja Makijażu Chanel Neapolis SS 2018.

2018-02-16 - Agata Herbut

Dla Lucii Pica, która tworzy kolekcje makijażu Chanel, piękno naturalnej przyrody oraz architektura stanowią źródło niekończących się inspiracji. Odcienie, światło, a przede wszystkim historia stały się punktem wyjścia dla nowej kolekcji makijażu. Neapolis New City została stworzona z myślą o sezonie wiosna/lato 2018 i idealnie współgra z klimatem rodzinnego miasta Lucii – Neapolu.


Dzisiaj chciałam pokazać Ci jak wyglądała styczniowa premiera kolekcji, makijaże stworzone przez polską makeup artist marki oraz produkty. Mój makijaż oraz opinię na temat produktów opublikuję w poniedziałek, materiał jest dość duży więc zdecydowałam się na podzielenie go na dwie części. Zapraszam Cię do obejrzenia świata Chanel!


Kiedy zamykam oczy i myślę o Neapolu, widzę właśnie te kolory.


Lucia Pica, Chanel Global Creative Makeup and Color Designer


Neapol: miasto święte i zmysłowe, starożytne i nowoczesne, nieśmiertelne i spektakularne, historyczne i żywe. Na wiosnę/lato Lucia Pica powraca do miasta swoich narodzin. Wciąż zmieniający się krajobraz Neapolu dostarcza inspiracji dla kolorów, nastrojów i technik. Ciepło, bogactwo krajobrazu, śródziemnomorskie klimaty – całość jednocześnie odrobinę antyczna jak i całkowicie współczesna.


Makijaż przygotowany przez Chanel jest zaskakujący. Nie martw się jednak, w dobrym tego słowa znaczeniu. Zupełnie nowe, świeże podejście do tworzenia kolekcji makijażowych bardzo mi się podoba. W Neapolis znajdziesz kosmetyki tradycyjne czyli takie, których możesz używać codziennie i staną się częścią Twojej codzienności. Z drugiej strony – nowatorskie, które trzeba poznać i pozwolić sobie na zabawę, na przełamanie się.


Moim zdaniem tym produktem do bliższego zapoznania się jest niewątpliwie Chanel Poudre à Lèvres to zupełna nowość w rodzinie makijażu Chanel. W kasetce zostały umieszczone dwa komplementarne kosmetyki – delikatny balsam baza oraz puder koloryzujący. Dostępny jest w trzech wersjach i ma dwojakie zastosowanie – nie tylko jako szminka, ale także jako zestaw baza plus top, które można aplikować pod oraz na warstwę innego koloru. I jest to na pewno jeden z moich faworytów tej kolekcji!




W kolekcji znajdują się także cztery nowe błyszczyki Rouge Coco Gloss, które są pomysłem na ekspresowy, połyskujący makijaż ust. Odważny Aphrodite w kolorze lazurowego błękitu może być noszony samodzielnie lub mieszany z innymi kolorami w celu uzyskania chłodniejszego odcienia – i tak, jest to mój kolejny faworyt. Gdy tylko go zobaczyłam, wiedziałam, że będzie moim ulubieńcem!
Nadaje ustom przepięknie chłodny odcień, ale bliżej pokażę go w kolejnym poście.




Na koniec to, co najważniejsze czyli makijaż stworzony produktami z kolekcji Neapolis, wykonany przez MUA Chanel. Dwie propozycje, w dwóch wariantach kolorystycznych. Pierwsza propozycja to zielenie i piękne, oranżowe usta. Druga natomiast – czerwień na powiekach i czerwień na ustach, naturalne brwi i cudowna cera. Który wybieram? Oczywiście, że numer dwa.


Piękna, nieco zaskakująca i nowatorska kolekcja, która pozwala jednocześnie na klasykę jak i zabawę kolorem. Ogromną zaletą jest również ilość produktów w Neapolis ponieważ trafia niemal w każdy gust. Tym razem w mój trafiły wszystkie czerwienie i pomarańcze, są genialne!

W kolejnym poście pokażę produkty z bliska, mój makijaż oraz przedstawię recenzję kolekcji Neapolis. Zajrzyj koniecznie!