Agata
Manosa

Bottega Veneta Knot Eau Absolue.

2018-05-30 - Agata Herbut

Pamiętasz moją ekscytację i miłość do Eau de Velours? Stały się moim ukochanym zapachem i nosiłam go praktycznie codziennie (recencja: Bottega Veneta Eau de Velours). Nadal je kocham i nie rozstaję się z nimi (zużyłam już dwie buteleczki!), ale w perfumeriach pojawiła się nowa kompozycja BV i muszę o niej napisać. Przed Tobą Knot.

Przepiękny, przyciągający flakon o bursztynowym kolorze zawiera w sobie orient w stosunkowo lekkim wydaniu. Stosunkowo lekkim ponieważ nie wiem, co dla Ciebie może oznaczać zapach orientalny. Knot ma w sobie go sporo, ale nie jest męczący ani przytłaczający.
Bottega Veneta i właściwie każdy zapach tej marki to gwarancja genialnej jakości i możliwość poznania czegoś nowego, innego, charakterystycznego.
Zarówno Eau de Velours jak i Knot są dokładnie takie. Jedyne w swoim rodzaju i na szczęście na tym podobieństwa się kończą.

Po pierwsze, przygotuj się na lśniącą i lekko dymną kompozycję. Knot Eau Absolue na pewno jest jedną z najlepszych premier roku 2018! Pośród łudząco podobnych, słodkich i wtórnych zapachów, które nas otaczają i zlewają się w jedno Knot jest zjawiskiem, ewenementem, wydarzeniem. Zapach jest bardzo bogaty, uderza swoją złożonością, a jednocześnie przystępnością. Lekko orientalne, przyprószone pudrem, kwiatowe, zmysłowe. Szalenie kobiece i wytworne, mające jednak w sobie pewnego rodzaju drapieżność.

Mirra, którą znajdziesz w składzie nie powinna wzbudzać niepewności czy strachu. Na skórze układa się pięknie, jest ciepła i kształtna, słoneczna.

Idealnie łączy się z nią akord kremowego neroli, odrobina pudru. Całość totalnie moja i powodująca kaskadę przyjemności na skórze jak i w otoczeniu. Nuty, które znajdziesz w kompozycji to: mirra, lawenda, bób tonka, piwonia, kwiat pomarańczy, jaśmin, mandarynka, limeta, opoponaks. Nie są to typowo letnie perfumy, ale cudownie układają się na skórze również o tej porze roku. Dla mnie na pewno będą numerem jeden lub dwa (pamiętajmy o mojej miłości do Eau de Velours!) tej jesieni.

Nie mogę doczekać się już swojego zestawienia najlepszych zapachów 2018 roku, jestem pewna, że Knot Eau Absolue znajdzie się w pierwszej trójce. Kompozycja jest mistrzowska i koniecznie musisz ją poznać i skusić się na przetestowanie jej chociażby w perfumerii!

Czym aktualnie pachniesz? Jaki zapach ostatnio skradł Twoje serce? Daj znać!