Agata
Manosa

Naturalne zapachy 100BON. Davana & Vanille Bourbon.

2018-12-24 - Agata Herbut

Sto. Sto procent natury. Tak najkrócej można opisać nowe zapachy, które niedawno pojawiły się na polskim rynku. 100BON to
naturalne składniki z Grasse we Francji na bazie olejków eterycznych pochodzących z ekologicznego i świadomego rolnictwa.
Bazą wszystkich kompozycji jest
pszeniczny bioalkohol.

Oprócz wnętrza, ekologiczne jest także opakowanie.
Wszystkie flakony możesz napełnić ponownie, wszystkie nadają się w 100 procentach do recyklingu.

Zapachy 100BON
są pozbawione syntetycznych składników, sztucznych barwników, petrochemii, ftalanów, a także nie są testowane na zwierzętach.
Ten koncept jest cudowną propozycją dla osób ceniących naturę, zwracających uwagę na pochodzenie produktu, który trzymają w dłoniach.


Dzisiaj chciałam opowiedzieć o jednej z kilkunastu kompozycji 100BON – słodkie i soczystej Davana & Vanille Bourbon.
Davana to produkt destylacji bylicy z gatunku Artemisia pallens. Jeden z najsilniejszych i najtrwalszych olejków, pachnie owocowo i balsamicznie, a odbiór davany jest dla każdego nosa inny. To właśnie to czyni go tak ciekawym i wyjątkowym składnikiem!

Doskonale łączy się z indywidualnym zapachem skóry, dzięki czemu te same perfumy pachną na każdym inaczej.
W tej kompozycji davana została połączona z wanilią burbońską, co czyni całość rozkosznie aromatyczną.
Bardzo ciekawe połączenie, wyjątkowo apetyczne, z pomarańczową, a może brzoskwiniową nutą, która kojarzy się z sokiem ze świeżo wyciśniętych owoców. Albo z dojrzałą brzoskwinią z której wycieka sok już po pierwszym kęsie.

Davana & Vanille Bourbon to miękki, owocowy, a jednocześnie gładki i przepełniony słodyczą zapach. Jest w nim coś na tyle nieoczywistego, że nie ma możliwości, aby pół miasta tak pachniało. Tym bardziej, że 100BON to marka jednak dla wybrańców: jest vegańska, dba o środowisko, a być może jej twórcy jeżdżą nawet na rowerach.
W ofercie dostępnych jest kilkanaście kompozycji, które z wielką przyjemnością poznam! Ważną informacją jest także fakt iż flakony są z opcją refill czyli można je ponownie napełnić (w Polsce takiej opcji nie ma, marka jest niszowa).
Gorąco Was zachęcam do poznania tych zapachów, to bardzo interesujący koncept, który podąża w kierunku o którym każda z nas powinna pomyśleć.

Słyszałaś, a może znasz markę 100BON?