Agata
Manosa

Neutrogena Cellular Boost – pielęgnacja przeciwzmarszczkowa.

2019-06-26 - Agata Herbut

Czy jest coś, co może jeszcze Cię zaskoczyć w pielęgnacji skóry? Żyjemy w czasach, gdy technologia jest bardzo zaawansowana, a jej rezultatem są doskonałe produkty pielęgnacyjne. Taką nowością jest Cellular Boost, przeciwzmarszczkowa linia marki Neutrogena.

Cellular Boost powstała we współpracy z dermatologami,
unikalne formuły mają za zadanie niwelować widoczne oznaki starzenia się skóry spowodowane stresem komórkowym. Jeśli do tej pory nie słyszałaś tego stwierdzenia, spieszę wyjaśnić czym jest! Stres komórkowy to zjawisko, które powstaje w wyniku działania czynników genetycznych i/lub czynników środowiskowych (środowisko, stres, żywność, zanieczyszczenia). Stres komórkowy powoduje zaburzenia funkcji komórek skóry, a w stwarza efekcie widoczne oznaki starzenia na naszej skórze. Oznaki stresu komórkowego to między innymi utrata elastyczności, zmarszczki czy nierównomierny koloryt skóry.
Myślę, że każda z nas zauważyła kiedyś taki efekt u siebie, prawda?

Jest kilka możliwości obrony przed stresem, przeprowadzka na mazurską wieś może być nieco kłopotliwa więc musimy spróbować poradzić sobie z tym w dużym mieście.
Jedną z propozycji jest linia Cellular Boost, która będzie działa na płaszczyźnie pielęgnacji i chroniła naszą skórę. Głównymi składnikami linii jest witamina C (krem na dzień, krem na noc), kwas hialuronowy oraz retinol (krem pod oczy, koncentrat przeciwzmarszczkowy). W każdym produkcie znajdziesz także technologię Hexinol™ , która stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Według badań Neutrogeny przeprowadzonych na 42 kobietach, używających kremów 2 razy dziennie, wyraźne rezultaty odmładzające były zauważalne już po 4 tygodniach stosowania.

Jakie produkty znajdziesz w linii Cellular Boost?


Nie jest ich wiele bo cztery, ale tworzą całościową pielęgnację skóry. Po pierwsze, Przeciwzmarszczkowy Krem na dzień z filtrem SPF 20.
Zawiera witaminę C oraz Hexinol™ , ma za zadanie chronić naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, wspomagać ją w odnowie oraz nawilżać i działać przeciwzmarszczkowo.
Odnawiający krem przeciwzmarszczkowy na noc ma odpowiadać za pielęgnację wieczorną.
Zawiera między innymi kwas hialuronowy, który będzie pomagał w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia.
Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy oraz Koncentrat Przeciwzmarszczkowy to produkty zawierające retinol w bezpiecznym stężeniu oraz wspomagający nawilżenie kwas hialuronowy.
Obydwu radziłabym używać podczas pielęgnacji wieczornej wówczas dodatkową ochronę przeciwsłoneczną używaj w ciągu dnia. Redukują zmarszczki, poprawiają elastyczność oraz koloryt.

Delikatne, odświeżające zapachy, przyjemne konsystencje i aplikacja. Nie zauważyłam rolowania się pod makijażem czy klejenia. Myślę, że w pierwszej kolejności warto wypróbować duet krem dzienny oraz krem nocny, naprawdę fajnie się dopełniają i robią skórze dobrze.
Koncentrat jest dodatkowym elementem pielęgnacji, a krem pod oczy jest bardzo lekki i wydajny. Myślę, że Cellular Boost jest skierowana do każdego typu cery, aczkolwiek ja nie polecałabym go cerze bardzo wrażliwej (kompozycje zapachowe). Kierując się potrzebami cery, na pewno różnicę zauważą te z Was, które potrzebują rozświetlenia, poprawy jędrności oraz nawilżenia.
Kremy oraz koncentrat kosztują ok. 53 zł i dostępne są między innymi w sieci Rossmann.


Znasz linię Cellular Boost? A może masz swój ulubiony kosmetyk Neutrogeny?


Post powstał we współpracy z marką Neutrogena.