Agata
Manosa

Lime Crime Venus XL II. Czy naprawdę potrzebna mi kolejna paleta?

2019-10-28 - Agata Herbut

Już kiedyś doszłyśmy wspólnie do tego, że każda paleta ma coś, czego nie ma inna. Mogą to być minimalne różnice w kolorze, pigmentacji, trwałości i tak dalej i tak dalej. Ja na przykład mam mnóstwo palet z brązowymi cieniami, ale żaden się nie powtarza i każdy ma w sobie coś, co mi się podoba. Jasne, że brzmi to trochę jak choroba, ale kosmetyki są tak miłym uzależnieniem, że nie ma potrzeby się na tym skupiać.
Na pewno natomiast skupię się dzisiaj na pojawieniu się marki Lime Crime w Polsce! To dość duże wydarzenie ponieważ do tej pory miłośniczki beauty miały do wyboru zamawiać Lime Crime online zza granicy lub prosić znajomych i zakupy. Co wyjątkowego jest w tej marce?
Bardzo dobra jakość, wszystkie produkty są cruelty free i mają formułę vegańską.

Na pierwszy ogień rzucam paletę Venus XL II, którą od jakiegoś czasu sobie testuję. Osiemnaście cieni do powiek w kolorach różu, pistacjowej zieleni, brązów, złota – zarówno maty jak i błyski. Od razu przyznaję, że odcienie zieleni są dla mnie niezrozumiałe i nie zamierzam ich nosić na swoich powiekach. Zieleń to jeden z ostatnich kolorów, jaki wybiorę w makijażu. Przysięgam.
Wszystkie inne kolory podobają mi się i są dobrze napigmentowane. Nie sprawiają problemów przy blendowaniu, łączą się ze sobą bardzo przyjemnie., trwają na powiece przez kilkanaście godzin bez potrzeby poprawek i bez użytej uprzednio bazy.

Moimi ulubionymi cieniami stały się Crown, Thorn, Forbidden, Eve, West, Mystic, Phoenix i jeden jedyny mat – Classical. Niestety nic nie poradzę na moje zamiłowanie do błyskotek. Bardzo lubię je razem łączyć, dokładać nowe warstwy, które fajnie się ze sobą łączą i uzupełniają.
Venus XL II może stać się paletą do codziennego użytku i dziennych makijaży – moim zdaniem ich trwałość oraz piękne odcienie to ogromny plus. Kolorystycznie chętnie sprawdzę również wersję Venus XL w której jest sporo róży, czerwieni, głębokich brązów – w czterech wykończeniach.

Na jakie produkty Lime Crime warto jeszcze zwrócić uwagę? Między innymi na delikatne błyszczyki Plushies Soft Focus w kilku kolorach, a także maksymalnie błyszczące cienie o przedłużonej trwałości Diamond Dew.
Na zdjęciach poniżej makijaż wykonany błyskotkami Lime Crime!

Marka Lime Crime jest dostępna w Polsce na wyłączność w perfumeriach Douglas. Cena palety Venus XL II to 255 zł/ 18 cieni do powiek. Podoba Ci się?