Agata
Manosa

Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę w domu?

2020-03-21 - Agata Herbut

Na pewno nie zębami, aczkolwiek ja uskuteczniałam wiele razy taką metodę. Po takim zabiegu nie mogłam patrzeć na swoje paznokcie, a co dopiero robić coś przy ich użyciu – pozadzierane, suche, cienkie jak papier.
Jeśli zastanawiasz się nad tym jak zrobić to bezpiecznie, mam małą ściągawkę. Kasia z Zakładu Lakierniczego wraz ze swoją przyjaciółką Wandzią przygotowały krótki filmik, a ja przy okazji zebrałam garść tipów jak odżywić płytkę i sprawić, że paznokcie będą w lepszym stanie.

1. Zdezynfekuj ręce.

2. Za pomocą pilnika spiłuj lakier hybrydowy, rób to delikatnie i powoli, jeśli poczujesz ciepło przestań na chwilę – musisz uważać, aby nie spiłować za bardzo płytki!


3. Przygotuj waciki, aceton/zmywacz do paznokci z acetonem/folię aluminiową/pilniczek/drewniany patyczek lub coś delikatnego, czym będziesz mogła pozbyć się resztek hybrydy.


4. Nasącz waciki acetonem, przyłóż do paznokcia i owiń folią aluminiową tak, aby wacik przylegał do płytki.


5. Odczekaj ok. 10 minut, im dłużej czekasz tym łatwiej hybryda będzie odchodziła od paznokcia.


6. Po kolei otwieraj każdy paznokieć i delikatnie zdejmuj hybrydę, jeśli będzie taka potrzeba możesz przedłużyć czas zawinięcia paznokcia w folię. Do zdejmowania możesz użyć drewnianego patyczka lub czegokolwiek (czystego!), co pozwoli Ci zdjąć pozostałości.


7. Opiłuj paznokcie, umyj ręce mydłem i nawilż paznokcie odżywką albo olejkiem!

Jak sprawić przyjemność paznokciom? Czytaj dalej!– Zerwałam hybrydę sama w domu, paznokcie wyglądają jak po tygodniowej pracy na budowie. Co zrobić?


Przede wszystkim delikatnie wyrównać płytkę za pomocą gąbeczki albo pilniczka, musisz pozbyć się zadziorków! Najlepszym ratunkiem dla zniszczonych paznokci będzie wcieranie olejków , to świetnie nawilży płytkę. Domowy sposób? Oliwa z oliwek wymieszana z odrobiną soku z cytryny, który rozjaśni płytkę. Warto pomyśleć nad suplementacją i działać od środka łykając tabletki z biotyną (dopisek Agaty: mi bardzo dobrze robił Biotebal, pisałam o nim sto lat temu: Biotebal 5 – relacja po miesiącu kuracji).
– Czym w warunkach domowych nawilżyć płytkę?


Jak wyżej, oliwa z oliwek i cytryna są ekstra i naprawdę działają, a będąc w domu możesz robić kilka razy w ciągu dnia takie wcierki.
– Nigdy nie wycinałam sama skórek, zawsze robiła to manicurzystka, co zrobić żeby nie zaczęły narastać?


Zająć się nimi po dłuższej kąpieli, kiedy staną się miękkie. Osuszyć delikatnie ręcznikiem i odsunąć za pomocą drewnianego patyczka.
Możesz również najpierw zaaplikować oliwkę, a później odsunąć delikatnie (dopisek Agaty: ja właśnie tak robię! Sama nigdy nie wycinam bo obawiam się, że wytnę całą dłoń więc idę w bezpieczne rozwiązania: nawilżyć i odsunąć!).
– Przymusowy czas na regenerację paznokci, czym je podrasować, aby były zdrowe i twarde?


Teraz, gdy myjemy ręce dużo częściej i dezynfekujemy je co chwilę, warto zrobić im raz na jakiś czas odżywczy peeling. Możesz wykorzystać fusy po kawie albo kawę z kapsułek, dodaj kroplę oliwki albo olejku i gotowe. Odżywiaj je wcierkami z oliwy, stosuj odżywki, a przebywając teraz w domu skróć je maksymalnie, aby dać im czas na regenerację.

☆☆☆ Jeśli nie znacie jeszcze Kasi i jej Zakładu Lakierniczego – polecam nadrobić: @kasiakasiaef ☆☆☆