Agata
Manosa

Jak malować kreski kredką? Mój prosty sposób i makijaż!

2020-06-12 - Agata Herbut

Kolorowe kreski wracają do gry! Przez kilka tygodni trwania epidemii właściwie nie robiłam żadnych makijaży, a teraz mogę nareszcie do nich powrócić! Chciałam pokazać Ci prosty makijaż, gdzie główną rolę odgrywają właśnie kreski na powiekach. Wybrałam zielone, ale możesz zdecydować się na każdy inny odcień!

Jak zrobić kreskę eyelinerem? 

Najbardziej lubię eyelinery w pisakach, a szczególnie Tattoo Liner KVD Beauty, marki dostępnej na wyłączność w Sephora. Wiele dziewczyn porównuje go do produktu Eveline Cosmetics, nie próbowałam niestety, ale obiecuję to zrobić i dać znać jak się sprawuje.

Problemem jest fakt iż eyelinery w pisakach nie mają tak pięknych kolorów jak chociażby kredki do powiek. Do zrobienia kolorowej kreski za pomocą kredki wystarczy odpowiednio przygotowana powieka oraz pędzelek do eyelinera (u mnie najlepiej sprawdzają się sztywne) jak np. Sigma, Small Angle E65 albo Hakuro. Przed aplikacją kredki zawsze skupiam się na zmatowieniu powieki, często zdarzało mi się, że po jakimś czasie produkt odbijał się na powiece. Robię to pudrem np. bambusowym albo krzemionkowym.

Co ze skórą?

Ja uwielbiam rozświetloną! Dodaję odrobinę różu  na policzki, rozświetlacza – omiatam pędzelkiem też okolice łuku brwiowego. Jeśli jest gorąco możesz spryskać twarz fixerem, który sprawi, że makijaż będzie na swoim miejscu przez kilka godzin

Usta?

Zazwyczaj, gdy wybieram mocny kolor na powiekach pozostawiam usta z delikatną pomadką albo błyszczykiem. Tutaj świętuję powrót szminki w odcieniu nude, od tygodni nie miałam takiej na ustach! Poniżej jeszcze zdjęcia bez słonecznej poświaty.

Kosmetyki, których użyłam:

 • Marc Jacobs Beauty, Highliner w wersji matowej,
  odcień Whir(pool)
 • Tusz do rzęs Sephora, Size Up
 • Korektor pod oczy Tarte, Shape Tape
 • Podkład Bare Minerals, Complexion Rescue, Vanilla
 • Róż do policzków Laura Mercier, 
  Blush Colour Infusion, Rose
 • Rozświetlacz Smashbox, paleta Cali Contour
 • Pomadka Eisenberg Paris, odcień Haussman

Robisz kolorowe kreski na powiekach? Jaki jest Twój ulubiony odcień? Ja bardzo lubię turkusowe, różowe i zielone!