Agata
Manosa

Tom Ford Vanille Fatale, Jasmin Rouge

2020-10-16 - Agata Herbut

Moja miłość do zapachów Toma Forda to żadna tajemnica. Uwielbiam i mogłabym się z nimi nie rozstawać, co szczerze mówiąc robię. Nie reaguję nawet na prośby mojej siostry, która twierdzi, że nie potrzebuję tylu flakonów i mogłabym się podzielić. Tomem Fordem nigdy.

Zrobiło się chłodniej więc postanowiłam pokazać dwie kompozycje, które idealnie otulą, poprawią nastrój, rozgrzeją. Fanki nieco bardziej słodkich, cieplejszych zapachów będą bardzo szczęśliwe. Zarówno Vanille Fatale jak i Jasmin Rouge spełnią wszystkie oczekiwania jeśli chodzi o jesienno-zimowe zapachy.

Zacznę od Jasmin Rouge, który jest po prostu jaśminem. Bez większych niespodzianek, mogę przyznać, że można skategoryzować go w gronie najlepszych mononutowców.

Jaśmin, nieco zuchwały i detronizujący wszystko dookoła tutaj znajduje się w otoczeniu przypraw. Imbir indyjski, kardamon, cynamon, a następnie rześkie kwiaty Ylang Ylang, włoski żarnowiec miotlasty i neroli. Na koniec akord żywicy labdanum, ambry i nut drzewnych otulony został esencją owocu wanilii i skóry, co tworzy zmysłowy charakter zapachu. Jasmin Rouge jest jak czerwone usta i smokey eye.

Vanille Fatale to z kolei hołd złożony wanilii. Kompozycja otwiera się dosłownie tonami słodkiej wanilii! Otula, uzależnia, rozgrzewa. Po jakimś czasie staje się nieco sucha, zaczyna wybrzmiewać aromat ziaren kawy, odrobina tytoniu.

Korzenny szafran i nasiona kolendry łączą się z zapachem kadzidła o aromacie mirry i olibanum. Na nuty serca składają palony jęczmień i palona kawa, nadające przyjemnej goryczy, a także narcyz i plumeria, które odpowiadają za nieco ziemisty, kwiatowy aromat. Intensywna i wyrazista wanilia madagaskarska, która łączy się z drzewnym aromatem mahoniu nadając zapachowi egzotyczne, piżmowo-zamszowe wykończenie.

Przy okazji wanilii, chciałabym wspomnieć o jeszcze jednym zapachu TF, a mianowicie Tobacco Vanille. Absolutnie nietuzinkowy i wyjątkowy! Bogate esencje liści tytoniu i aromatycznych przypraw, akordy bobu tonka, kwiatu tytoniu, wanilii i kakao, a także owocowy akord wzbogacony słodkim sokiem drzewnym. Koniecznie musisz je poznać! Zapachy Tom Ford dostępne są w Polsce na wyłączność w perfumeriach Douglas.

Jeśli masz pytania odnośnie kompozycji TF, chętnie pomogę i podpowiem!