Agata
Manosa

Sisley, Sisleÿa La Cure

2020-11-05 - Agata Herbut

Jeśli miałabym wymienić jeden kosmetyk przeciwzmarszczkowy, który w zaledwie trzy, cztery tygodnie w widoczny sposób zagęszcza i ujędrnia skórę to bez zastanowienia wskazuję Sisleÿa La Cure.

Sisleÿa La Cure to luksusowa kuracja przeciwzmarszczkowa, która trwa cztery tygodnie i składa się z czterech opakowań. Każdego tygodnia zobaczysz zmiany zachodzące w skórze, pierwsze z nich zaobserwujesz już kilka dni po użyciu. Kurację należy przeprowadzać solo, co oznacza, że powinnaś zrezygnować z używania innych, aktywnych produktów pielęgnacyjnych – nie będą potrzebne. Jeśli czujesz taką potrzebę, w ciągu dnia możesz użyć jedynie kremu nawilżającego. Pamiętaj, aby oczyścić i stonizować skórę przed aplikacją!

Pod koniec pierwszego tygodnia skóra, która była pozbawiona energii, jest widocznie zrewitalizowana, a cera ożywiona. Pod koniec drugiego tygodnia jakość skóry jest widocznie poprawiona: drobne linie są zniwelowane, skóra jest gładsza, bardziej miękka i napięta. Trzeci tydzień to poprawienie jędrności i elastyczności. Cera jest pełna blasku, oznaki starzenia są mniej widoczne. Czwarty tydzień natomiast jest najbardziej spektakularny: zmarszczki są zniwelowane, skóra odzyskuje uczucie jędrności, a także elastyczność i blask. Zmiana jest zauważalnie widoczna!

Minimalistyczne, bardzo eleganckie flakony skrywają w sobie wspaniały eliksir dla każdego rodzaju skóry i w każdym wieku. Z moich obserwacji jednak wynika, że efekty widoczne są zdecydowanie mocniej na dojrzałej cerze. Znajome, które stosowały kurację wskazywały zwiększenie gęstości skóry jako pierwszy, namacalny efekt La Cure.

Przyjemna, delikatna konsystencja, szybko wchłaniająca się. Moja skóra bardzo szybko wypijała każdy mililitr kuracji. Nie potrzebowałam żadnych innych produktów ze składnikami aktywnymi, La Cure mogłabym nazwać kuracją uderzeniową. Może zastąpić pakiet zabiegów w salonie kosmetycznym. Aktualnie wystarczy mi używanie raz w roku, cerom dojrzałym rekomendowałabym raz/dwa razy w roku.

La Cure inspirowany był przełomowym odkryciem naukowym (Nagroda Nobla 2016), w ciągu czterotygodniowego programu restartuje podstawowe mechanizmy komórkowe, jeden po drugim. Skóra potrzebuje czterech tygodni, aby całkowicie się odnowić , kurację zaprogramowano więc w taki sposób, aby w dokładnie tym czasie odnowić kluczowe mechanizmy skórne i zapewnić spektakularne efekty. Co tydzień każda z czterech ampułek, wypełniona energetyzującą kuracją, pozwala skórze odblokować mechanizmy odpowiedzialne za odnowę i regenerację, które stopniowo przywracają jej cenny potencjał młodości.

Jeszcze skład! Czym wyróżnia się La Cure? Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego połączony z witaminą E ma za zadanie chronić mitochondria, wyciąg z kłącza wianecznika koronowego tworzy ponowne połączenia sieci mitochondriów, w wyciąg z peonii i kompleks Longevity Sugar, sprzyja eliminowaniu uszkodzonych mitochondriów. Mitochondria odgrywają kluczową rolę: zapewniają prawidłowe funkcje komórkowe dostarczając komórkom energię, która umożliwia im regenerację. Mitochondria ulegają jednak zniszczeniu, gdy są narażone na stres i starzenie, zmniejszając tym samym produkcję energii życiowej przez komórki. Skutkuje to zwiększoną produkcją wolnych
rodników, które uszkadzają komórki i sprawiają, że skóra przedwcześnie się starzeje.

Marka Sisley przygotowała krótki przewodnik dzięki, któremu aplikacja La Cure stanie się jeszcze przyjemniejsza. Po pierwsze, nanieś osiem doz produktu na dłoń, a następnie rozprowadź je na obu dłoniach, dociskając je do siebie. Unieś ręce blisko nosa i weź głęboki wdech: zrelaksuj się,
oczyść umysł i rozkoszuj się aromatycznym zapachem produktu. Następnie dociśnij dłonie do obu policzków, następnie przenieś je na czoło i brodę, a potem na szyję, żeby rozprowadzić formułę. Wygładź, przesuwając ręce od środka na zewnątrz twarzy. Kolejny krok to ruchy ku górze trzymając kłykcie na zewnątrz. Zakończ wykonując głęboki wygładzający ruch idący w stronę szyi, w energiczny sposób wklep produkt w skórę całej twarzy. Trzymając dłonie płasko na twarzy, pozwól aby ciężar głowy opadł na ręce, aby jeszcze bardziej oddać się relaksacji i dobremu samopoczuciu.

Kuracja La Cure dostępna jest w wybranych perfumeriach Douglas oraz Sephora, a także online.