Agata
Manosa

Cartier Rivieres de Cartier: Luxuriance, Allegresse, Insouciance

2021-07-02 - Agata Herbut

Jedno z najczęściej zadawanych przez moje czytelniczki pytań dotyczy zapachów. Szukają perfum na lato, jesień, na ślub, prezent czy poprawę nastroju, a ja uwielbiam o nich pisać i opowiadać. W tym poście zabiorę Was w bardzo słoneczną, przyjemną podróż podczas której poznacie nie jeden, ale aż trzy nowe kompozycje marki Cartier. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Przed Wami trzy piękne perfumy na lato!

Rivieres de Cartier to kolekcja trzech zapachów: zielone Luxuriance, żółte Allegresse oraz pomarańczowe Insouciance na których skupię się najbardziej ponieważ posiadam cały flakon, co oznacza, że mogłam poznać je w najbardziej intensywny sposób. Co łączy te trzy zapachy? Lekkość, proste nuty, piękne i minimalistyczne flakony, a także jakość, a ona właśnie jest na najwyższym poziomie! Zapachy choć wydają się subtelne, nieco wodne trwają na skórze przez kilka godzin.

Insouciance to delikatna, kwiatowo-owocowa kompozycja z irysem i fiołkiem w roli głównej. Lekka, gładko układająca się na skórze, przyjemnie pobudzająca, a w związku z tym świetna na letnie i wiosenne miesiące. Bardzo dobra trwałość, na mojej skórze w okolicach 5-6 godzin. Kojarzą mi się z beztroską, wakacjami i szczęściem. Najbardziej świetliste z całej trójki.

Allegresse z kolei to świeża, cytrusowa i bardzo słoneczna kompozycja. Hiacynt, bergamotka, petitgrain tworzą lekką, letnią propozycję idealną na upalne letnie dni albo duszne wieczory.  Znajdziesz w nich również tuberozę, ale nie jest przedstawiona wprost, pozostaje nutą główną, ale zupełnie nie dominuje całej kompozycji. Czarna porzeczka choć wymieniona w składzie, dla mnie jest nieco odległa i trudno mi ją uchwycić.

Zielone Luxuriance są jak bogata i złożona rzeka pełna dobroci natury: paproci, drewna mastyksowego, dębu, rozmarynu i dzikich ziół. Źródło naturalnej i dzikiej świeżości, której energię potęguje geranium. Lekko ziołowe, pięknie układające się na skórze – według mnie do używania wspólnie z partnerem. Nieco drzewne, z wyczuwalną nutą rozmarynu – warto sprawdzić je przed zakupem, akurat tutaj nie odważyłabym się na zakup w ciemno, tym bardziej jeśli nie do końca czujecie się komfortowo z zielonymi zapachami.

Kompozycje z linii Rivieres de Cartier to wody toaletowe, dostępne tylko jako 100 ml flakony, ich twórczynią jest Mathilde Laurent.