Agata
Manosa

Pielęgnacja dla cer wrażliwych: Dr Irena Eris Clinic Way

2021-07-07 - Agata Herbut

Dr Irenę Eris spotkałam kilka razy w swoim życiu. Te spotkania miały miejsce w czasie, gdy kosmetyki firmowane jej nazwiskiem znałam już bardzo dobrze. Co więcej, nie tylko ja jestem fanką tych kosmetyków, moja mama je uwielbia!
Mam naprawdę wielu swoich ulubieńców, a od niedawna do tego grona dołączyła linia Clinic Way.

Clinic Way to innowacyjna linia dermokosmetyków o działaniu odmładzającym i opóźniającym procesy starzenia się skóry, gwarantująca bezpieczną pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej i alergicznej skóry (sprawdziłam!).

Powstała jako wynik najnowszej wiedzy biotechnologicznej i dermatologiczno-kosmetologicznej oraz po ponad trzydziestu latach doświadczeń w pielęgnacji anti-aging oraz światowych osiągnięć naukowych.

Bardzo ważną informacją jest to, że skuteczność i bezpieczeństwo dermokosmetyków z linii Clinic Way zostały potwierdzone wieloośrodkowymi badaniami klinicznymi pod nadzorem zespołu lekarzy klinicznych. Receptury zostały opracowane i przebadane w Centrum Naukowo–Badawczym Dr Irena Eris. Przy ich opracowaniu i testowaniu brali udział farmaceuci, kosmetolodzy,
biolodzy molekularni, alergolodzy i dermatolodzy. To są naprawdę wyjątkowe produkty!

Na pierwszy ogień w mojej recenzji rzucam Dermokapsułki z koncentratem witaminowo-rewitalizującym. Kapsułki znajdują się pojedynczych dozach, przeznaczone do aplikacji na twarz i szyję. Możesz używać ich niezależnie od wieku, na przykład jako trzydziestodniową kurację pielęgnacyjną – w takim wydaniu szybko zregeneruje skórę, która potrzebuje odrobinę więcej troski. Każda kapsułka działa jak „mikro-impuls” energetyzująco-regenerujący skórę oraz zwalczający oznaki jej starzenia.

Kapsułki skutecznie regenerują, odżywiają, nawilżają i hamują proces starzenia się skóry, która odzyskuje elastyczność. Jeśli chodzi o aplikację to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wmasowanie jednej kapsułki na noc – samodzielnie lub pod krem pielęgnacyjny.

Kolejnymi kosmetykami na które warto zwrócić uwagę są krem na dzień oraz krem na noc 2° dla kobiet w wieku 30-40 lat (to ja!). Dermokrem Intensywnie Rewitalizujący SPF 20 to krem na dzień, który poprawia kondycję skóry, poprzez jej skuteczne nawilżenie oraz ujędrnienie. W przypadku suchej skóry pierwsze zmiany odczułam zaledwie po kilku użyciach – moja skóra odczuła nawilżenie, ukojenie i odżywienie. Krem zapewnia również częściową ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu i przesuszeniu skóry.

Dermokrem Głęboko Ujędrniający to z kolei propozycja na noc, długotrwale nawilża skórę oraz intensywnie ją odżywia. Ma bardzo przyjemną konsystencję i szybko się stapia ze skórą. W zauważalny sposób poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Stymuluje procesy odnowy zachodzące w skórze zapewniające jej regenerację, jednocześnie działając kojąco i łagodząco. Obydwa kosmetyki są bardzo przyjemne w aplikacji, niesamowicie komfortowe i sprawiają, że rytuał pielęgnacyjny jest ogromną przyjemnością.

Elementem linii jest także Dermokrem Pod Oczy Redukujący Objawy Zmęczenia 1° + 2°. Odpowiada za długotrwale nawilżenie, przywrócenie elastyczności skóry oraz redukcję objawów zmęczenia i stresu. Poprawia mikrokrążenie, delikatnie redukując sińce i worki pod oczami. Krem ma wygodne i bardzo higieniczne opakowanie.

Linia Clinic Way to oprócz wysokiej skuteczności również piękne, minimalistyczne opakowania! Decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniach:
1° + 2° – to linia dla kobiet 30/40 letnich
3° – to linia dedykowana paniom ok. 50 roku życia
4° – najlepiej sprawdzi się w okolicy 60 roku życia
5° – to linia przeznaczona dla kobiet ok. 70 roku życia i więcej

Tutaj możesz poczytać więcej o produktach oraz poznać inne produkty z linii. Ja chciałabym polecić jeszcze płatki pod oczy (widzisz je na zdjęciach) – fajnie nawilżają, lekko napinają i wygładzają delikatną skórę.