Agata
Manosa

Chanel, Factory 5 Collection

2021-08-02 - Agata Herbut

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zapachów na świecie, N°5 celebruje 100-lecie swojej sławy! Z tej okazji Chanel stworzyła limitowaną kolekcję: Factory 5 Collection. Zajrzyj do fabryki legendy i zobacz, w jaki sposób uległa transformacji piątka!

N°5 to najbardziej legendarny zapach stulecia. Przełomowa kreacja, która zrewolucjonizowała tradycyjne wzorce swojej epoki. Designerskie dzieło stało się ikoną, która w 2021 roku celebruje 100-lecie swojej sławy. W kolekcji znajdziesz aż 17 produktów, w wyjątkowych opakowaniach!

100 lat temu, dokładnie w 1921 Gabrielle Chanel poprosiła Ernesta Beaux o stworzenie „damskich perfum o zapachu kobiety” – intensywnych i oryginalnych. Beaux zaprezentował jej wizjonerską kompozycję, w której w niespotykany dotąd sposób wykorzystał aldehydy. Mademoiselle wybrała piątą próbkę zapachu i postanowiła nadać mu prostą nazwę „N°5″. Wybrała dla tego produktu przełomowy design flakonu ozdobionego białą etykietą i zwieńczonego fasetowanym kaboszonem. W 1986 roku Jacques Polge, kreator zapachów Chanel, zinterpretował na nowo olfaktoryczny akord pierwowzoru, aby stworzyć jeszcze pełniejszą wersję N°5: wodę perfumowaną.

Limitowana kolekcja obejmuje aż 17 produktów, od mydła w metalowym opakowaniu, poprzez mini balsamy do ciała, żele pod prysznic, krem do rąk, olejek do ciała, kończąc na zapachach czy akcesoriach jak butelka na wodę. Wszystkie produkty dostępne są online oraz w butikach Chanel, trzeba jednak się spieszyć bo jest to jubileuszowa kolekcja.