Agata
Manosa

Recenzja: Retinol System Clinical Solutions Mary Kay

2021-11-15 - Agata Herbut

Wiele razy pisałam na blogu o retinolu, ale jeszcze nigdy nie recenzowałam produktu, który został tak profesjonalnie przygotowany dla osób zaczynających przygodę z tym składnikiem. Co mam na myśli mówiąc o profesjonalizmie? Między innymi totalną nowość czyli aplikację, która wprowadza w świat retinolu i pomaga uporządkować być może skomplikowany system jego wprowadzenia. Moim zdaniem to bardzo ważne, z mojego doświadczenia wiele kobiet po prostu boi się zacząć. Ale wrócę do początku! O jakim produkcie dzisiaj będę opowiadała? Nie o jednym, a o dwóch ponieważ marka Mary Kay poszła o krok dalej i oprócz kuracji z retinolem stworzyła jeszcze Kojąco-Regenerującą Emulsję, która odżywia skórę i neutralizuje ewentualne przesuszenia powstałe w wyniku wprowadzania retinolu.

Czym jest retinol?

Retinol to składnik aktywny, który hamuje procesy starzenia się skóry, wspomaga rozjaśnianie przebarwień i jest jednym z niewielu, które tak dobrze penetrują naskórek. Jak używać? Rozsądnie. Może (choć nie musi) podrażnić, dlatego powinnyśmy budować tolerancję, w przypadku retinolu nie trzeba się spieszyć, czas działa na korzyść naszej skóry. Optymalne stężenie czystego retinolu, które zawiera Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions Mary Kay oraz wprowadzenie go do wieczornej pielęgnacji sprawi, że skóra naprawdę się odwdzięczy!

Jak wprowadzać retinol?

Spokojnie, nie na wyścigi. Protokół, który stworzyła marka Mary Kay przeprowadzi Cię przez cały proces wprowadzania retinolu do swojej pielęgnacji. Po wieczornym demakijażu aplikujesz niewielką ilość (ziarnko grochu) Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions, odczekaj chwilę i użyj Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions. Dlaczego tak ważny jest drugi produkt? Emulsja zawiera cztery olejki roślinne: kokosowy, z nasion jojoby, szafranowy i oliwkowy, a także glicerynę i skwalen, a to wszystko, aby zapobiegać utracie wody, co jest ważne, gdy skóra dostosowuje się do retinolu. Na początku używaj zestawu co trzy dni, później zwiększ częstotliwość – pomocna w tym może okazać się darmowa aplikacji, którą ściągniesz na swój telefon: Mary Kay Clinical Solutions™.

Po co mojej skórze retinol?

Z prostej przyczyny: jest fantastycznym składnikiem o naprawdę wielu możliwościach! Wspomaga produkcję kolagenu, odnowę skóry, pomaga zwalczyć przebarwienia, może być pomocny w walce z trądzikiem, a do tego rozjaśnia, spłyca zmarszczki i wygładza. Jest tylko jeden haczyk. Jaki? SPF! Podczas używania produktów z retinolem konieczne jest używanie kremów z filtrem. Musisz wprowadzić je do swojej rutyny pielęgnacyjnej i rano aplikować na skórę. Co więcej, nie łącz retinolu z kosmetykami z kwasami, peelingami czy kwasem salicylowym. Po kilku tygodniach Twoja skóra odwdzięczy się wygładzeniem, zmniejszonymi przebarwieniami, będzie po prostu w zdecydowanie lepszej kondycji. Wiem, co mówię – widziałam wiele zdjęć przed/po stosowaniu tych dwóch kosmetyków Mary Kay, wystarczy wpisać w google Retinol System Clinical Solutions Mary Kay.

Jak zatem powinna wyglądać rutyna pielęgnacyjna na przykładzie dwóch produktów Mary Kay?

Poniżej prawidłowy system wprowadzania retinolu do swojej wieczornej pielęgnacji:

TYGODNIE 1-2 Stosowanie: 1 raz w tygodniu. Stosuj mieszankę 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ z 1 pompką Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

TYGODNIE 3-4 Stosowanie: 1 raz w tygodniu. Najpierw użyj 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ a następnie użyj 1-2 pompki Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

TYGODNIE 5-6 Stosowanie: Dwa razy w tygodniu. Najpierw użyj 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ a następnie użyj 1-2 pompki Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

TYGODNIE 7-8 Stosowanie: 3-5 razy w tygodniu. Najpierw użyj 1 pompki Intensywnie Odmładzającego Retinolu 0,5% Clinical Solutions™ a następnie użyj 1-2 pompki Kojąco-Regenerującej Emulsji Clinical Solutions™.

A rano? Użyj produktów, które lubisz i nie zapomnij o aplikacji kremu z filtrem SPF 50!

Obydwa produkty są przyjemne w aplikacji, retinol ma nieco bardziej kremową konsystencję, natomiast emulsja – płynną i lekką. Jeśli chodzi o pojemność – 30 ml retinolu kontra 75 ml emulsji. Kojąco-Regenerującej Emulsję możesz włączyć do pielęgnacji dziennej, porannej zamiast kremu, który stosowałaś do tej pory. Skóra ją polubi i doceni!

Pamiętaj, że Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions™ to odmładzająca i pielęgnująca formuła, która dedykowana jest zarówno dorosłym kobietom jak i mężczyznom, w każdym wieku! Ważne jest też, aby nie spieszyć się z retinolem, ten składnik to długodystansowiec!

Post powstał we współpracy z marką Mary Kay.