Agata
Manosa

Les Eaux de Chanel Paris-Paris

2022-05-31 - Agata Herbut

Szósty element układanki Les Eaux de Chanel, czekałam na Paris-Paris! Tęskniłam za kompozycją nieco bardziej słodką, otulającą ciało i nie zawiodłam się. Paris-Paris to ciepłe, beztroskie chwile, które kojarzą się z wiosną, latem, przyjemnością. Podobne odczucia mam w przypadku musujących, moich ukochanych Chance Eau Fraiche – co prawda są to totalnie różne zapachy, ale dla mnie obydwa to synonimy wiosny i szczęścia. Drzewna, ciepła paczula, elegancka róża damasceńska plus podkreślająca świeżość kompozycji cytryna i mandarynka, a także różowy pieprz, który uwydatnia pikantne nuty. I Paryż! Wszystko kręci się w okół niego właśnie! Paryski styl kojarzy mi się z nonszalancją, czymś z pozoru od niechcenia, ale z fenomenalnym efektem. I dokładnie tak jest w przypadku perfum bo wydawałoby się, że to tylko róża, tylko trochę pieprzu, cytrusów i paczuli, a efekt końcowy jest przepiękny!

Paris-Paris to piękna klasyczna szyprowa kompozycja, wspominałam, że mi kojarzy się z wiosną, ale tak naprawdę nie trzeba ich rezerwować tylko na tę porę roku. “Przywodzi na myśl beztroski wiosenny poranek spędzany na tarasie paryskiej kawiarni. Jego różany odcień jest inspirowany kamiennymi fasadami okazałych budynków Haussmanna, lśniącymi w promieniach porannego słońca. Korzenna, musująca świeżość zapachu przywołuje ekscytującą przygodę w sercu stolicy oraz swobodną paryską elegancję, która inspirowała Gabrielle Chanel.”

Tworząc Paris-Paris, wyobraziłem sobie musującą kompozycję kwiatów, inspirowaną ognistym temperamentem Paryżan i ich swobodną elegancją– Olivier Polge, twórca kompozycji

Przyznaję szczerze, że czekam na każdą podróż z Les Eaux de Chanel bo każda jest wyjątkowym olfaktorycznym doznaniem. Jeśli masz ochotę przeczytać o innych zapachach z linii, zajrzyj do moich poprzednich wpisów: Les Eaux de Chanel – kolekcja trzech zapachów oraz Chanel, Les Eaux de Chanel Paris – Riviera.