Agata
Manosa

Miejsca: Haircology Ekofryzjer, Warszawa.

2015-02-18 - Agata Herbut

Po pierwsze – byłam tam incognito. Nikt nie wiedział, że prowadzę bloga urodowego i że będę chciała opisać Wam swoje wrażenia.

Haircology to pierwszy w Warszawie Ekofryzjer. Piękne miejsce, imponująca filozofia i bardzo miło spędzony czas.
„…Stworzyłyśmy miejsce, gdzie z szacunkiem podchodzimy do zdrowia naszych klientów i pracowników oraz redukujemy wpływ naszych działań na środowisko naturalne.

Szanujemy czas naszych klientów. Dlatego chcemy, aby czas spędzony w Haircology nie był zwykłą, rutynową wizytą u fryzjera. Pragniemy, aby ten czas był pretekstem do relaksu, do zadbania o siebie i swoje zmysły, okazją do spotkań z przyjaciółką, mamą, tatą ;), miejscem wymiany doświadczeń czy po prostu miło spędzoną chwilą przy lampce organicznego wina.

W Haircology do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów używamy najwyższej jakości produktów organicznych oraz przygotowywanych na miejscu eko-masek i płukanek na bazie organicznych olejów i ziół.”


Od początku. Zadzwoniłam, aby umówić się na koloryzację (w końcu!) – niestety okazało się, że nie ma miejsc. Menadżerka salonu jednak poprosiła mnie o kilka sekund czasu i zaproponowała, że fryzjer następnego dnia przyjdzie wcześniej do pracy – tutaj następuje pierwsze wow, to naprawdę mega profesjonalne podejście!
Tłusty Czwartek o 10 byłam na miejscu, pisałam już, że miejsce jest piękne? Napiszę raz jeszcze: jest piękne! Drewno, zieleń, wielkie okna, idealne podejście do Klientki: herbata (uwaga! uwaga! z plastrem pomarańczy i goździkami) plus klosz wypełniony pączkami. Mogę u Was zamieszkać.
Super ważna rzecz o której za chwilę pewnie zapomnę: jest kącik dla dzieciaków! Są zabawki, książeczki więc wyprawa do Haircology z w miarę ogarniętym maluchem zda egzamin i Ty droga mamo jesteś w stanie zrobić ze sobą porządek nawet będąc z dzieckiem.
(Wiosną, latem przed salonem są leżaki, kwiaty, donice więc uwierzcie mi, że przebywanie tam jest naprawdę przyjemne).


Rozmowa z fryzjerem i decyzja o koloryzacji tylko odrostów, mikro podcięcie końcówek i wyrównanie grzywy.
„W Haircology wybrałyśmy farby, które są tak samo skuteczne, jak profesjonalne farby stosowane przez Ciebie dotychczas, jednak zawierają możliwie jak najmniej szkodliwej chemii.
Są to farby marki Simply Organic.
Stanowią one dzisiaj nowoczesną, bezpieczną alternatywę dla koloryzacji dostępnej powszechnie w salonach fryzjerskich.


Wolne od amoniaku i perfum syntetycznych, bardzo łagodne dla Twoich włosów i skóry głowy naszych klientów a także dla rąk naszych fryzjerów. Nie zawierają wosków, sztucznych substancji żelujących i kremowych substancji zagęszczających.
Proces koloryzacji przebiega bez użycia amoniaku i lotnych związków chemicznych – pomimo tego barwniki równomiernie i precyzyjnie wnikają we włosy.
Syntetyczne i chemiczne substancje zapachowe zastępujemy mieszanką wonnych olejków, dodanych do farby tuż przed nałożeniem na włosy.
Paleta kolorystyczna Simply Organic została sformułowana przy użyciu najczystszych barwników i zawiera składniki, których nie spotkasz w standardowych produktach do koloryzacji włosów. Należy do nich na przykład pektyna z owoców, która odgrywa istotną rolę w zagęszczaniu farby i utrwalaniu koloru.
Farby Simply Organic świetnie pokrywają siwe włosy, zapewniają trwały kolor a przy tym nie podrażniają skóry głowy i pięknie pachną.


Farba na włosach, gazeta w ręku, herbata i trzydzieści minut relaksu (ok, kłamię – ja nigdy się nie relaksuję bez dzieci ponieważ nawet gdy ich nie ma, są w mojej głowie, inaczej nie umiem więc chociaż udaję!). Zmywanie, mycie, odżywka. W drugim pomieszczeniu, obok myjek znajdują się dwa stanowiska pedicure – bajeczne! Szybkie strzyżenie do którego nie mam żadnych zastrzeżeń – nawet do mojej grzywki! Piszę nawet, ponieważ bardzo często moja grzywka okazywała się nie do przejścia dla niektórych fryzjerów/ek i kończyło się albo na krzywej albo na półokrągłej w której wyglądam przynajmniej źle. Kolor? Moim zdaniem o ton za jasny – nie odznacza się bardzo, ale pod słońce widzę, że odrosty są bardziej brązowe, a reszta włosów ciemniejsza. Oczywiście wolałabym jednolity odcień, ja widzę różnicę i mam przez to mieszane uczucia. Obawiam się, że z biegiem czasu, gdy kolor będzie się wypłukiwał całość może prezentować się źle. Zrezygnowałam z modelowania ponieważ spieszyłam się do Małej i nie miałam na to czasu, całość zajęła nam ~1,5 godziny więc jest super! Cena. Tutaj znajdziecie cennik, opcja koloryzacja/strzyżenie/modelowanie to widełki 280 zł – 340 zł. Ja zapłaciłam 280 zł i uważam, że to sporo biorąc pod uwagę fakt iż farba została położona tylko na odrosty, a nie na całe włosy. Niemniej jednak polecam Wam jeśli ważne są dla Was relaks i wielka przyjemność z przebywania w tak pięknym miejscu. Czy powrócę do Haircology? Myślę, że następnym razem musiałabym wybrać koloryzację na całej długości włosów, aby wyrównać ich kolor.

Miejsce: Haircology, Ekofryzjer

Gdzie: Rozbrat 44 A, Warszawa

www: haircology.pl