Agata
Manosa

Miejsca: Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

2018-07-06 - Agata Herbut

Na Wzgórzach Dylewskich byłam właściwie w każdej konfiguracji: z Tomkiem i dziewczynami, z siostrami i mamą, z ciocią i Tomka mamą, z przyjaciółką i córką. Nie wiem dlaczego dopiero teraz recenzja tego miejsca pojawia się na blogu, ale nareszcie jest! Totalnie szczera, obszerna i poprzedzona kilkoma pobytami. Przed Wami moje ulubione miejsce odpoczynku na Mazurach w którym czuję się prawie jak w domu, a z jednego powodu nawet lepiej. Z jakiego? Przeczytaj artykuł!

Hotel

Znajduje się na przepięknym, zalesionym terenie z krystalicznie czystym powietrzem. Niecałe 20 km od Ostródy, w miejscowości Wysoka Wieś, z dala od szumu, zgiełku, w pakiecie ze śpiewem ptaków i cudowną naturą na wyciągnięcie ręki. Bardzo przestronny, wygodny i wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dwie restauracje (Romantyczna jest restauracją tylko dla osób dorosłych), kawiarnia, klub, basen, spa, możliwość jazdy konnej (i nauki pod okiem instruktorki). W wakacje, ferie i weekendy animacje dla dzieci i dorosłych (zajęcia sportowe).

Dojazd

Najwygodniej autem, ale istnieje też opcja dla osób wybierających inną opcję. Podczas naszej ostatniej podróży wybrałyśmy dojazd pociągiem z Warszawy (ok. 2 godziny) do Ostródy, z dworca zamówiłyśmy taksówkę (zajmie się tym hotel jeśli wcześniej zgłosicie swoją potrzebę), która zawiozła nas pod sam hotel i kosztowała 80 zł. Możesz również dojechać do Iławy pociągiem oraz dalszą trasę pokonać analogicznie, taksówką (100 zł). Cała podróż zajęła nam nieco ponad trzy godziny. Do Ostródy można również dojechać autobusem.

Jedzenie

Jestem zakochana w każdym daniu, które jadłam w hotelu. Naprawdę! Podczas moich pobytów karta się zmieniała, ale ja nadal pamiętam makaron fussili z karczochami i suszonymi pomidorami czy risotto z borowikami. Moja dieta to dieta bezmięsna (nie jem mięsa, ryb, owoców morza) i za każdym razem nie miałam problemu z posiłkami. Jeśli w karcie nie mogłam znaleźć nic dla siebie, z pomocą kelenrek/ów otrzymywałam posiłek przygotowany specjalnie dla mnie. W tym roku w Restauracji pojawiło się wegańskie menu więc każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Jedzenie jest wyjątkowe, świeże, apetyczne, pięknie podane i lokalne. Kocham ser kozi, który jadam za każdym razem w nieprzyzwoitych ilościach.Śniadania są serwowane od godziny 7:30 i właściwie to, co sobie tylko wymyślisz będziesz w stanie zjeść. Bardzo ważna jest informacja o naprawdę wysokiej jakości składników z których powstają dania. Zwracam na to ogromną uwagę i nigdy się nie zawiodłam. Śniadania, obiady, kolacje, desery – wszystko jest genialne! Muszę zatrzymać się na chwilę jednak nad zupą pomidorową. W naszej rodzinie krążą już o niej legendy, a Jagoda wszystkim opowiada, że “najlepsza zupa pomidorowa na świecie robi Irenka Eris” (tak, moje dziewczyny właśnie w taki sposób wypowiadają się o hotelu i chyba powinny zostać jego ambasadorkami). Jaga będąc w hotelu jada ją mniej więcej dwa do trzech razy w ciągu dnia, codziennie, za każdym razem. W tym roku do pomidorówki dołączył…sorbet cytrynowy, o którym jest już wiersz i piosenka. Ja od siebie dodam: wszystkie potrawy z kozim serem, deser z rabarbarem, kremem waniliowym, kruszonką i porcją sorbetu cytrynowego (a jakże!), sałaty, makarony – idealne!

Spa

Ideą było stworzenie przestrzeni, gdzie w komfortowych warunkach można skorzystać z basenów, zewnętrznych oraz wewnętrznych jacuzzi, saun: fińskiej, łaźni rzymskiej, a także termarium ziołowego i solankowego. Kompleks spa znajduje się w otoczeniu lasu, a idealnym rozwiązaniem jest taras z którego można korzystać w ciepłe dni opalając się na leżakach. W godzinach otwarcia obecni są ratownicy u których można również zamówić lekcję pływania. W hotelu znajduje się rownież siłownia, a także sala z bieżniami i rowerkami stacjonarnymi, sala do ćwiczeń (polecam zajęcia sportowe w czasie ferii i wakacji: , rozciąganie, zdrowy kręgosłup, zajęcia z wałkami itp). Na 1 piętrze obiektu znajduje się Kosmetyczny Instytut, w którym możesz skorzystać z zabiegów na twarz, ciało, masaży, pedicure&manicure, a także z usług fryzjerskich. Podczas tego pobytu wybrałam zabieg na ciało, Olga na twarz – obie byłyśmy bardzo zadowolona, a Olga dodatkowo pięknie rozświetlona.

Co robić?

Wszystko i nic! Każda odpowiedź jest dobra. Nasz ostatni wyjazd był obiecaną wyprawą dla Jagody, a wybierając to miejsce wiedziałam, że będziemy zadowolone i każda z nas znajdzie przestrzeń dla siebie. Kompleks spa, spacery nad wodą oraz po lesie, rowery, hamaki, a przede wszystkim bycie razem. Dodatkowo zajęcia sportowe i w naszym przypadku granie w “państwa, miasta” – pamiętasz? Czytałyśmy, Olga się opalała, siedziałyśmy na kocu – robiłyśmy i korzystałyśmy ze wszystkiego, co oferował na hotel.

Chciałam spędzić ten wyjazd przede wszystkim na byciu z Jagodą i nadrobieniu zaległości z Olgą. Te trzy dni pozwoliły mi na całkowite reset, relaks i na skupieniu się na tym, co ważne i namacalne czyli na bliskich mi osobach. Postanowienie po powrocie do Warszawy było takie, aby raz w roku zorgaznizować tak swój czas, aby móc wyjechać chociaż na weekend w takim towarzystwie.

Dzieci w hotelu

O najmłodszych w hotelu, podobnie jak o jedzeniu powinien powstać osobny post. Myślę, że zdanie moich córek jest najlepszą reklamą i odpowiedzią na pytanie czy warto jechać tam z dzieciakami? Plac zabaw zewnętrzny, pokój zabaw w hotelu, kolorowanki w restauracji, hamaki, a przede wszystkim uprzejmość wobec najmłodszych. Dzieci są traktowane poważnie oraz słuchane – to kolejna rzecz, która jest dla mnie ważna. W okresie ferii i wakacji możesz także liczyć na codzienne animacje: między innymi zajęcia sportowe na dworze (podchody), eksperymenty, zajęcia kucharskie. Oprócz tych atrakcji są jeszcze baseny (w sezonie nauka pływania dla dzieci), konie, rowery, spacery, książki, gry, zajęcia taneczne/sportowe prowadzone przez instruktorki/ów. Zdecydowanie uważam, że hotel jest bardzo przyjazny dzieciom! Ważna rzecz – menu dla dzieci z powszechnie lubianymi daniami i możliwość indywidualnie dobranego posiłku jak np. gotowane warzywa dla niemowlaków itp.

Jestem pewna, że jeszcze nie raz będę korzystała z oferty Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Moja opinia, tak jak wspominałam jest wynikiem kilkukrotnego pobytu we Wzgórzach – jestem zakochana w jedzeniu, w atrakcjach. Uważam, że obsługa jest na najwyższym poziomie w każdej sytuacji. W tym miejscu pozdrawiam obsługę restauracji Oranżeria, która pomaga w najdziwniejszych konfiguracjach dań (przy moich pierwszych wizytach nie istniała jeszcze karta wege więc zawsze coś odejmowaliśmy lub coś wspólnie dodawaliśmy do posiłków).

Oczywiście zdarzały się ze dwa razy mini niedociągnięcia, ale wszystko jest kwestią rozmowy i wyjaśnienia, a plusów i pozytywów jest tak dużo, że drobnostki nie grają żadnej roli. Jest jeszcze jedno zdjęcie, którym chciałam się z Wami podzielić – poniżej widzisz szefów kuchni, trochę ich śledziłyśmy, ale byłyśmy ciekawe, gdzie się wybierają. Okazało się, że doglądają przyhotelowego ogródka ze świeżymi ziołami i warzywami! Ten widok to dla mnie kwintesencja dbania o Gości.

Do zobaczenia na Wzgórzach!

Miejsce: Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie


Adres: Wysoka Wieś 22, 14-100 Ostróda


www.drirenaerisspa.pl


Więcej zdjęć? Zajrzyj na mój Instagram @agatamanosa!