Agata
Manosa

Miejsca: Yonelle Beauty Intitute, Warszawa.

2019-04-11 - Agata HerbutMiejsce do którego dzisiaj Cię zabiorę istnieje od kilku lat na mapie Warszawy. Nie bez powodu jest uznawane za bardzo profesjonalne,
Yonelle Beauty Institute to day spa na warszawskim Żoliborzu w którym holistycznie zadbasz o siebie.
Zespół Yonelle opracował unikatową koncepcję beauty, której istotą jest
połączenie w jedną, komplementarną całość wszystkich znanych i zweryfikowanych pod kątem skuteczności, działań na rzecz piękna. To piękno jest rozumiane jako uroda, zdrowy, zadbany wygląd twarzy i ciała, dobre samopoczucie i pozytywna energia.

Jakość wszystkich wprowadzanych do menu zabiegów i preparatów sprawdzana jest w wielokierunkowych testach aplikacyjnych. Dzięki temu klienci instytutu mogą mieć pewność, że otrzymują produkty o najwyższej skuteczności. Podczas swoich wizyt w Instytucie poddałam się zabiegowi na ciało – Med2 Contour Medical, a jak sama nazwa wskazuje miał mnie nieco wykonturować.


WnętrzaPrzestronne, eleganckie, zazwyczaj w szaro/biało/różowej, spokojnej kolorystyce.

Do dyspozycji gości przytulne miejsce w którym można oczekiwać na swój zabieg
przy filiżance herbaty lub kawy. Jest cicho, spokojnie, bardzo intymnie. Pokoje zabiegowe są przestronne, wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia.

Personel/Obsługa


Jedno zdanie, którym mogłabym podsumować personel brzmiałoby: Na

najwyższym poziomie. Zarówno dziewczyny, które pracują w Recepcji jak i

osoby wykonujące zabiegi (w moim przypadku Kasia Manista – genialna specjalistka!) są przemili i pomocni.
Za każdym razem Kasia była w stu procentach zainteresowana moją osobą i moimi odczuciami. Odpowiadała na wszystkie moje pytania, a z racji tego, czym się interesuję i co robię było ich naprawdę sporo. Miałam wielką przyjemność zostać oddana w bardzo profesjonalne ręce! Podobała mi się także elastyczność personelu, ja potrzebowałam czuć się jak podczas spotkania z dobrą koleżanką i tak było.

Zabiegi

Przez ostatnie tygodnie korzystałam z zabiegu na ciało, a właściwie była to jedna przestrzeń – brzuch.
Jak działa Med2 Contour Medical o którym wspominałam wyżej?
To zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe niskiej częstotliwości. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej głowicy posiadającej dwa emitery docierają one bezpośrednio do poziomu tkanki tłuszczowej. Tam nakładają się i ulegają 4-krotnemu wzmocnieniu potęgując 4-krotnie działanie i efekt zabiegu oraz zwiększając obszar jego działania. Podczas sesji następuje całkowite i trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych w miejscach objętych zabiegiem wyróżniając w ten sposób Med2 Contour Medical od innych tego typu urządzeń.
Efekty są widoczne jest już po pierwszej sesji i narastają z każdym kolejnym zabiegiem.
Całkowite pozbycie się komórek tłuszczowych gwarantuje trwały rezultat i brak efektu jo-jo na obszarze objętym zabiegiem.
Poprawia się zdecydowanie, jakość skóry. W moim przypadku najlepsze rezultaty widziałam po trzecim zabiegu natomiast moja koleżanka już po pierwszym.

Dla uzyskania najlepszych efektów należy przeprowadzić serię zabiegów. Ich ilość jest dobierana indywidualnie i zależy od oceny kondycji i wielkości zmienionej powierzchni. Najczęściej terapia obejmuje od 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach jednego tygodnia.
W przerwach pomiędzy zabiegami wykonuje się krótką sesję drenażu limfatycznego w celu dokładnego wydalenia z organizmu upłynnionej tkanki tłuszczowej. W trakcie trwania serii zabiegów należy pamiętać o piciu dużej ilości wody.
Sam zabieg jest bezbolesny i odprężający, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Kasia operowała głowicą miejscowo – na moim brzuchu, co chwila dokładając olejek. Po zabiegu trwającym ok. godzinę następuje drenaż, mniej przyjemny, ale znośny i trwający bardzo krótko. Dwa dni później pojawiałam się na masażu brzucha za pomocą bańki chińskiej. Będę szczera, ten maksymalnie dziesięciominutowy zabieg był najmniej przyjemny, ale po dwóch razach przyzwyczaiłam się do niego więc przestałam zwracać uwagę.
Serie zabiegów Med2 Countur Medical poprzedza konsultacja kwalifikująca. Zabieg wykonuje wyłącznie wyspecjalizowany personel. Podczas pierwszego spotkania terapeutka wykonuje zdjęcia porównawcze przed i po sesji. Skóra na obszarze poddanym zabiegowi jest zasysana przez specjalną głowicę, tworząc fałd, na który emitowane są fale ultradźwiękowe oddziałujące na tkankę tłuszczową. Zapewnia to bezpieczeństwo narządom wewnętrznym, naczyniom i nerwom. Fale emitowane przez Med2 Contour Medical podgrzewają skórę do temperatury 42 – 44 st. C powodując zaczerwienienie skóry i uczucie intensywnego ciepła. Med2 Contour Medical bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Do około godziny po sesji występuje rozgrzanie i zaczerwienienie skóry na obszarze poddanym zabiegowi niepowodujące żadnego uczucia dyskomfortu. Na stronie Yonelle tutaj możesz zobaczyć efekty, którymi dzieliły się klientki.

Efekty

Na co miałam nadzieję?
Wykonałam pięć zabiegów, w odstępie mniej więcej tygodnia pomiędzy każdym. Chciałam zmniejszyć swoje wymiary i udało mi się to.
Moje obwody brzuszne zmalały o dziesięć centymetrów, co mam nadzieję widzisz na zdjęciu poniżej. Poprawiła się jakość skóry, stała się nieco bardziej gęsta. Te z Was, które są po ciążach w których przytyły sporo wiedzą o czym piszę i jak wygląda po ciążowa skóra.
I od razu przyznaję, stan mojego brzucha nie był rzeczą przez którą nie mogłam spać czy czułam się ze sobą źle. Nie było tak, ale chętnie zgodziłam się na propozycją Yonelle myśląc pod tym kątem także o Was. Chciałam mieć fajny materiał na bloga w którym mogłabym przedstawić coś ciekawego i interesującego, a przy okazji zrzuciłam kilka centymetrów.
Tak jak wspominałam moje proporcje zmieniły się o 10 centymetrów, podczas trwania serii zabiegów ograniczyłam też nieco spożywanie słodyczy i tłuszczu. Starałam się jeść zdrowiej, aby zmaksymalizować efekt. Z moich rozmów wynika (moja koleżanka także poddała się temu zabiegowi), że dokładając trochę sportu do tego wszystkiego – efekty są wow. Generalnie, myślę, że dla mnie ten zabieg był genialnym wprowadzeniem do większego dbania o siebie. Zauważyłam różnicę na brzuchu, który od pierwszej ciąży żył swoim życiem i naprawdę bardzo ciężko było go uformować w jakiś sposób.
Podsumowanie

Gdybym miała podjąć decyzję odnośnie zabiegów raz jeszcze, myślę, że byłaby

taka sama. Zaspokoiłam moją ciekawość, zrobiłam wspólnie z Kasią coś dla siebie i przekonałam się, że zabiegi tego typu naprawdę działają, a co ważne nie są tak inwazyjne. Oprócz zabiegów na ciało w Yonelle możesz zadbać także o twarz, dostępne są usługi fryzjerskie, manicure, pedicure. Będąc tam, wcieliłam się nieco w podglądaczkę i obserwowałam jak traktowane są Klientki i jak się tam czują. Myślę, że miały podobne odczucia jak ja – wracały do miejsca w którym były traktowane jak dobra znajoma i czuły się zaopiekowane.
Ah i jeszcze jedno, na miejscu możesz kupić wszystkie produkty Yonelle, a warto je poznać bo są naprawdę skuteczne – pisałam o nich wiele razy więc wiem dokładnie jaką jakość polecam!Miejsce: Instytut Yonelle

Gdzie: gen. Józefa Zajączka 9a, 01-518 Warszawa

www: strona internetowa