Agata
Manosa

Givenchy, Prisme Libre Skin-Caring Glow

2021-03-26 - Agata Herbut

Kolejny odcinek Tygodnia Podkładów przed nami! Numerem cztery na liście jest najnowszy, rozświetlający podkład marki Givenchy, Prisme Libre Skin-Caring Glow. Ten produkt jest połączeniem pielęgnacji i makijażu, ostatnio na rynku pojawiło się całkiem sporo takich specyfików, co naprawdę bardzo mnie cieszy! Makijaż przestaje być czymś odrębnym, a zaczyna przenikać się wzajemnie z pielęgnacją. W przypadku na przykład cer suchych to ważne bo podkłady tego typu mają w składzie sporo składników nawilżających, które podnoszą komfort „noszenia” podkładu.

KRYCIE + WYKOŃCZENIE

Krycie oceniam na średnie, koloryt jest wyrównany, lekkie przebarwienia czy zmiany na skórze zneutralizowane. Wykończenie natomiast świetliste, ale rozświetlenie nie jest nachalne, to bardziej delikatny glow dzięki któremu skóra wygląda na zdrową i promienną.

DLA JAKIEJ SKÓRY?

Na pewno dla suchej, normalnej, mieszanej, przyznaję, że nie wiem jak sprawdzi się na skórze tłustej, ale jak tylko się przekonam i dowiem, uaktualnię wpis.

Formuła podkładu opiera się w 97% ze składników pochodzenia naturalnego, dba o skórę dzień po dniu, wzmacnia ją i nadaje świetliste wykończenie. Naturalny blask i nawilżenie poprawiają się, a pory i niedoskonałości zmniejszają się przy regularnym stosowaniu. Trwałość jest na dobrym poziomie, na mojej skórze wytrwał kilka godzin bez poprawek i bez przypudrowania. Fajnie i bardzo szybko stopił się z moją cerą.

ODCIENIE + OPAKOWANIE

Opakowanie jest minimalistyczne, to szklany flakon pozyskiwany w sposób zrównoważony. Podkład Prisme Libre Skin-Caring Glow dostępny jest w 29 kolorach, zaprojektowanych nie tylko dla odcienia skóry, ale także dla jej ciepłego, chłodnego lub neutralnego tonu. Idealnie dopasuje się do karnacji, mój odcień to 1-C105 – możesz zobaczyć go poniżej na zdjęciach przed/po oraz na moim Instagramie w zakładce z wyróżnionymi relacjami O podkładach.

CENA

Rozświetlający podkład Prisme Libre Skin-Caring Glow kosztuje 235 zł/30 ml w cenie regularnej. Jest dostępny zarówno w perfumerii Sephora jak i Douglas.

PODSUMOWANIE

Bardzo przyjemny, lekki podkład o właściwościach pielęgnacyjnych. Nie jest bardzo rozświetlający, co możesz zobaczyć na zdjęciach powyżej. Podoba mi się efekt średniego krycia i wyrównania kolorytu, z delikatnym glow. Plus za ekologiczne opakowanie, trwałość i odporność – nie odbija się na maseczkach!

Przeczytaj pozostałe posty z kategorii Tydzień Podkładów:

Może zainteresują Cię recenzje z poprzedniej edycji Tygodnia? Znajdziesz je tutaj:

Tydzień z Podkładami, edycja 2019 – Armani, Fenty Beauty, Clinique, Estee Lauder, Laura Mercier…